For SENIOR je za dveřmi. Co letos nabídne?

Vydáno 1.4.2012 Aktuality Lucie Černá

For SENIOR je jediným odborným veletrhem u nás, který se zabývá tematikou stáří a zejména s ním spojenými potřebami a aktivitami. Uskuteční se ve dnech 12. – 15. dubna 2012 v areálu PVA Letňany v Praze.

Hlavním cílem projektu je dát nejen seniorům příležitost nahlédnout do světa novinek v oblasti nejrůznějších pomůcek usnadňujících jim život. Kromě toho jim přinese například i informace o aktuální nabídce volnočasových aktivit, sportu, cestování apod. Opomenut pak nebude ani resort farmaceutických přípravků a léčiv, trendů v bydlení a ubytovacích službách pro seniory a řada další témat. Návštěvníci se však mohou těšit také na bohatý doprovodný program v podobě konferencí, workshopů, fotografické výstavy, koncertu pěveckého mužského sboru Smetana, vystoupení souboru country tanců, soutěží a mnoha dalšího.

Veletrh For SENIOR letos podpoří mj. i herečka Květa Fialová, která se osobně zúčastní slavnostního zahájení akce a kromě toho bude po další dva dny k zastižení na stánku jednoho z vystavovatelů. 12. a 13. dubna vždy mezi 13. a 14. hodinou zde také bude rozdávat podpisy v rámci oficiální autogramiády.

Otevírací doba v prvních třech dnech konání veletrhu je od 10 do 18 hodin. Poslední den veletrhu, 15. dubna, se brány výstaviště uzavřou o hodinu dříve. Základní vstupné činí 150 Kč, důchodci zaplatí 70 Kč, rodiny s dětmi (2 dospělí a 2 děti) vyjde společná návštěva na 300 Kč a děti v rámci hromadných školních výletů dají za vstupenku 30 Kč. Pouze děti do 130 cm mají vstup zdarma.

V areálu PVA bude připraveno 3 500 parkovacích míst pro návštěvníky. Mimoto je možné využít i záchytná parkoviště P+R v návaznosti na Pražskou integrovanou dopravu. Nejbližší zastávkou hromadné dopravy je „Výstaviště Letňany“, případně lze dojít pěšky ze stanice metra C „Letňany“.