Letošní ročník mezinárodní konference o stárnutí IFA se uskuteční v Praze

Vydáno 27.5.2012 Aktuality Lucie Černá

Letošní, už jedenáctý ročník konference IFA (International Federation on Ageing) se uskuteční v české metropoli. Proběhne ve dnech 28. května až 1. června a koná se pod taktovkou občanského sdružení Život 90. Konat se bude převážně v prostorách Kongresového centra na Vyšehradě.

Při této příležitosti je do Prahy pozváno na 800 delegátů, odborníku a osobností velkého významu z celého světa. Cílem konference není nic jiného, než zamyšlení nad možnostmi zlepšení podmínek života seniorů. Mottem celé akce je „Stáří spojuje“. Na programu budou přednášky více než 250 odborníků, proběhnou desítky plenárních zasedání, 50 sympozií, seminářů, ale i workshopů.

Mezi témata konference budou patřit mj. Senioři a rozvoj (problematika stárnoucí pracovní síly; přístup ke znalostem a vzdělání; důchodové zabezpečení a prevence chudoby), Podpora zdraví a životní pohody ve stáří (celoživotní podpora zdraví; univerzální přístup ke zdravotní péči; potřeba mentálního zdraví), Zajištění vhodného a podpůrného prostředí (bydlení a životní prostředí; péče a podpora pečujících; zanedbávání, zneužívání a násilí), Komunikační technologie (komunikační služby a poskytovatelé; vztah generací – sociální sítě, blogy; podpora starších lidí – technologie, přístroje a produkty) aj. Chybět nebude ani doprovodný program naplněný divadlem, projekcemi či soutěží.

Úplný program konference a doprovodných akcí najdete zde.

Zdroj: www.zivot90.cz, www.ifa2012.com