ROZHOVOR // Šaty na míru vám ušetří čas. Navíc budete originál, říká jednatelka krejčovského salonu

Vydáno 2.10.2013 Rozhovory Kateřina Dušková

Chcete mít jedinečný a přesně padnoucí oděv? Poohlédněte se po krejčovském salonu. Budete překvapeni nejen paletou materiálů a střihů, ale také příznivou cenou, která obstojí obchodům s oděvy. Podrobnosti o dámském a pánském krejčovství a aktuálních trendech naleznete v exkluzivním rozhovoru s jednatelkou krejčovského salonu Sharon Style Květou Mrakviovou.

Proč si nechat ušít oděv na míru?

Protože je to zaručený způsob, jak se v oblečení cítit co nejlépe. Samozřejmě další důvod je, že si ušetříte čas strávený běháním po obchodech, což všechny ženy určitě důvěrně znají. Navíc budete vždy originál a to ocení dámy i pánové.

Reklama

Jaký oděv si u vás zájemci mohou nechat ušít?

Jaký si vzpomenou. Šijeme společenské, business i sportovní oděvy. Oblečení na běžné nošení – halenkami počínaje, kabáty konče. Výjimkou je spodní prádlo. Touto cestou se nepouštíme a necháváme ji na odbornících. My jsme odborníci na to, jak udělat ženu krásnou. Oblečení nejen ušijeme, ale pomůžeme i při výběru stylu a materiálu.

Jak dlouho trvá ušití šatů?

Záleží na velikosti zakázky a aktuální vytíženosti salonu, ale zájemce by měl počítat přibližně se třemi týdny. To je optimální čas, abychom oděv připravili ke zkoušce a dokončili ke spokojnosti zákazníka.

Kolik odborníků na nich pracuje?

Nás salon má desetičlenný tým. Jeho součástí je střihačka, jednotlivé krejčové, které jsou odbornice na rozmanité úkony, například pánský oblek se šije podle jiných pravidel než dámský kostým. Já sama často jezdím k zákaznicím a zkouším zakázky.

Kolik kusů oděvu vyrobíte za rok?

To záleží mimo jiné na tom, co přesně šijeme. Například v minulém období jsme šili firemní kostýmky pro jednu společnost, takže počet kusů výrazně stoupl, obecně se dá říci, že stovky obleků, kostýmů a šatů ročně.

Jaké materiály nejčastěji používáte?

Výběr je široký. Používáme nejlepší látky, které jsou vůbec na světě k dostání, ale také běžný zátěžový materiál, to jsou běžné kostýmovky, které vydrží každodenní zátěž.

Kde hledáte inspiraci pro tvorbu nových modelů?

Necháváme se inspirovat našimi zákaznicemi. Záleží na tom, co ony chtějí. Pokud je to na nás, tak následujeme aktuální módní trendy, případně spolupracujeme s designery a mladými módními návrháři, což se nám osvědčuje.

Jaký typ oděvu se objednává nejčastěji?

Nejčastěji šijeme dámské kostýmy pro denní nošení i business, kabáty a pánské obleky. Rádi šijeme klasické pánské košile, protože žádná není nikdy stejná. Zákazníci si kombinují vzory podle svého přání.

Kdo jej nejčastěji objednává?

Ženy. To přece jasné. Mnohdy i pro své partnery. Máme ale zákazníky i mezi muži. Ti přesně vědí, co chtějí a ve světě módy se vyznají.

Jak má postupovat zájemce o vaše služby?

Stačí si najít kontakty na našich webových stránkách a objednat se.

Jak jednáte v případě, že je zájemce z jiného města?

To záleží na osobní domluvě s klientem. Jezdíme za nimi po celé republice. Hodně zákazníků máme v Brně, Praze a dokonce i na Slovensku.

Kolik stojí návrh a realizace nového oděvu?

To nelze říct jednoznačně, záleží na mnoha faktorech jako výběr materiálu a způsob vypracování. Ale nemusíte být milionář, jsme schopni vyhovět všem. Cena dámského kostýmu obstojí v konkurenci s tím, co se nabízí v českých obchodech. Výhodou je v tomto případě jedinečnost a ušití na míru.

Vyžaduje šitý oděv speciální péči?

Nijak zvlášť, pokud nezvolí zákazník speciální materiály.

Jaké jsou aktuální trendy v odívání?

V dnešní době je trendy být svá a nebát se nosit to, co se vám líbí. Diktát módy prakticky neexistuje. Můžeme se jen inspirovat slavnými módními návrháři, ale pokud nám aktuální trendy nesluší, není důvod je nosit.

Co je vaším snem?

Aby šití na míru bylo opět „trendy“, jak tomu bylo za časů našich babiček.


Sharon Style dokáže ušít rozmanité typy oděvů.

Kromě kabátů si zájemci mohou nechat ušít společenský,

business, volnočasový nebo sportovní oděv.

---

Květa Mrakviová je jednatelkou krejčovského salonu Sharon Style.

Zdroj foto: archiv Květa Mrakviová
Zdroj foto: sxc.hu

Tagy: péče o domácnost, ROZHOVOR, Sharon Style