Veletrh For KIDS v plném proudu!

Vydáno 13.4.2012 Aktuality Lucie Černá

Ve čtvrtek se opět otevřely brány jediného odborného veletrhu věnovaného dětem u nás – FOR KIDS 2012. Letos jde o jeho již osmý ročník a naposledy jej budete moci navštívit ještě 15. dubna 2012 v areálu PVA Expo v Praze.

Svým zaměřením se veletrh orientuje jak na nejmenší děti, tak i na ty starší z řad školáků. V porovnání s předchozími ročníky je letos značně posílena sekce školních potřeb, didaktických pomůcek a nábytku. Kromě toho pak na veletrhu samozřejmě nechybějí společnosti nabízející hračky, dětské oděvy, kočárky a vozítka a mnoho dalšího.

Současně s FOR KIDS se letos vůbec poprvé koná také veletrh volnočasových aktivit nazvaný jako FOR TEENS. Ten oproti dříve zmíněnému více cílí na náctileté. Vystavovatelé tu představují zejména aktuální trendy a novinky z oblasti služeb pro děti, jazykového vzdělávání či zájmových center a středisek volnočasových aktivit pro tuto skupinu mládeže.

Kromě samotných prezentačních stánků tu na návštěvníky baví i pestrý doprovodný program. Přichystána pro ně byla i ještě budou pěvecká vystoupení skupiny Mirage Music, Happy Girls, uskupení Lukáš Screw & Dappro, Diskostars, Action Girls a dalších. Několikrát během veletrhu vystoupí také dívčí kapela EXIT, na pořadu dne je i maňáskové představení Rodinného divadla aj. Netradiční součástí programu je též Cirkus Freestyle Aréna, kde se prezentují tzv. městské sporty – tedy ty, které se nesou v duchu freestyle a dalších „pouličních“ sportovních aktivit. Nechybí zde samozřejmě ani exhibice a workshopy, kde si návštěvníci mohou městské sporty vyzkoušet.

Zejména dětem je určen preventivně bezpečnostní program, který se zaměřuje na jejich účast v silničním provozu. Jeho součástí je třeba dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky veletrhu, ty starší si pak mohou vyzkoušet jízdu na moto trenažérech. Pro rodiče jsou připraveny ukázky bezpečnosti přepravy děti na cestách. Třešničkou na veletržním dortu je i průběžná, ne-li přímo „nárazová“ soutěž o dětskou tvář veletrhu. I letos malé návštěvníky vybírá a fotí fotografka Jana Hozová. Všichni vyfotografovaní mají možnost obdržet hodnotné ceny, ale zejména budou mít šanci stát se Dětskou tváří veletrhu pro rok 2012.

Více informací o veletrhu FOR KIDS 2012 naleznete na stránkách forkids.cz.

Zdroj: forkids.cz