Dnešek je Mezinárodním dnem seniorů

Vydáno 1.10.2018 Aktuality Pavla Jelínková

Dnes v mnoha zemích oslavují Mezinárodní den seniorů. Ten je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům. Mezinárodní den seniorů připadá každoročně na první den měsíce října. Je dnem, kdy by každý z nás se měl zastavit a strávit alespoň nějaký čas se svými rodiči, prarodiči a ostatními staršími členy rodiny.

Reklama

Není nic jednoduššího než spolu s nimi zajít na kávu, popovídat si, udělat jim malou radost. A přitom si uvědomit, s čím se musí potýkat starší a staří lidé tedy senioři. Co je pro mladší a střední generaci jednoduché, je pro ně mnohdy nepřekonatelná překážka. Od pomalejšího a ztuhlejšího pohybu, přes větší dávky zdravotních obtíží, až po slabý zrak a zapomínání, případně demenci či Alzheimera.

Letos se uskuteční oslavy svátku seniorů v Česku ve vybraných městech České republiky. Tam jsou připraveny pestré a bohaté zábavní programy na počest všech seniorů.

Jsou města, která se do oslav zapojila, ale ty proběhly v rámci prodlouženého posledního víkendu měsíce září. Patří mezi ně Olomouc, Hradec Králové, Pardubice, Most, Mariánské lázně, Brno a Pelhřimov.

Města, která se zapojila a kde MDS probíhá či proběhne

  • Turnov – 1.10. centrum Adra a pasáž Kinských
  • Ostrava- 2.10. 2018 v Domě kultury města Ostravy
  • Šumperk – 1.10.2018 v Domě kultury Šumperk
  • Svitavy – 3.10.2018 v Mul­tikulturním centru Fabrika
  • Prostějov – 3.10.2018 ve Společenském domě
  • Přerov – 4.10. v Domově pro seniory

Malý informační dárek

Do Mezinárodního dne seniorů se zapojují i instituce, kupříkladu ČSSZ nabízí na svých webových stránkách shrnutí a praktické odkazy na užitečné informace o starobních důchodech.

Více najdete na odkazech níže

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: akce ve městech, informace o důchodu, Mezinárodní den seniorů