Jak vypadá šťastné stáří očima dětí?

Vydáno 21.10.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Soutěž, která se každoročně koná v rámci Týdne sociálních služeb, již zná vítěze.

Vítězové již osmého ročníku celostátní výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí si v úterý 3. října převzali ceny na slavnostním vyhlášení, které se konalo v prostorách bývalého klášterního refektáře opatství Emauzy v Praze. O pořadí a vítězích rozhodovala odborná porota v čele s akademickým malířem Kristianem Kodetem.

Jak to dopadlo?

  • Vítězem kategorie do pěti let se stal Tomáš Wostl z MŠ Velechvín s obrázkem „Na procházce s dědou“.
  • Jan Žižka ze ZUŠ Praha 8 – Kobylisy zvítězil v kategorii 6–10 let s dílem „Já a moje babička“.
  • V kategorii 11–15 let uspěla s prací nazvanou „Šťastné stáří s vnučkou“ Tereza Kabíčková ze ZŠ a MŠ Mladá Vožice.
  • Děti soutěžily i v kategorii fotografie, kde zvítězila Valentina Koutná. V kategorii dětí se zdravotním postižením vyhrál pátnactiletý Michal Vojta ze ZŠ a MŠ J. Š. Baara v Českých Budějovicích.
  • V nové kategorii „Tvoříme společně“ získali první místo senioři z Domova pro seniory Zruč nad Sázavou a děti z MŠ Na Pohoří, Zruč nad Sázavou, za společné dílo „Žijeme společně“.
  • Soutěž Šťastné stáří očima dětí má také speciální kategorii – Cenu veřejnosti. Jejími vítězi jsou děti z MŠ U Studánky a senioři z Domu s pečovatelskou službou U Studánky z Prahy 7. Jejich dílo nese název „Kecky“.

Šťastné stáří očima dětí je celorepubliková výtvarná soutěž pro předškolní děti, žáky základních škol a víceletých gymnázií v ČR ve věku do 15 let. Projekt je součástí Týdne sociálních služeb, který letos spadá na období od 2. do 8. října 2017.

Zdroj foto: MPSV

Tagy: Soutěž Šťastné stáří očima dětí, Týden sociálních služeb