Knihy do domu fungují nově ve Frenštátě pod Radhoštěm

Vydáno 26.7.2018 Aktuality Pavla Jelínková

Mezi doplňkové služby pro seniory a handicapované, o nichž jsme se na našem portálu zmiňovali, byla i služba donášky knih do domu. Je očividné, že ani dnes tato služba nezanikla a neztratila se, ba naopak někde ji nově nabízejí a je velmi vítaná.

Příkladem je Městská knihovna Frenštát pod Radhoštěm, městě na severu Moravy v okrese Nový Jičín. Ta tuto službu pod názvem „Knihy až k Vám domů“, nabízí zcela bezplatně. Donáška knih přímo k lidem domů se realizuje 1× měsíčně a počet knih je omezen na pět kusů. A požádat o službu může nemocný nebo těžce se pohybující se senior, dále imobilní a handicapovaní občané kteří nemají nikoho, kdo by jim pro knihy do knihovny došel.

Podmínkou je trvalé bydliště ve městě, a registrace v Městské knihovně se čtenářským průkazem. Potvrzení o převzetí či vrácení knih obdrží čtenář vytištěné, včetně seznamu půjčených knih a také tuto informaci najde v e-mailu. Je zde rovněž možnost prodloužení výpůjčky, což lze udělat třeba telefonicky, e-mailem nebo přihlášením do svého čtenářského konta prostřednictvím webových stránek knihovny.

O službu lze požádat na telefonu Městské knihovny Frenštát pod Radhoštěm na telefonu +420 556 835 670.

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: knihy do domu, senioři, zdravotně handicapovaní