Konference Fórum rodinné politiky bude ve Zlíně

Vydáno 9.5.2022 Aktuality Pavla Jelínková

Chystá se již v pořadí pátý ročník otevřené konference Fórum rodinné politiky, který letos proběhne ve dnech 23. – 24. června 2022 v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pod záštitou MPSV se na této akci dává prostor všem důležitým aktérům české rodinné politiky. Všichni mají možnost se zapojit do diskuse na důležitá společenská a sociální témata.

Aktuálně je to

  • nepříznivý demografický vývoj
  • proměna podoby rodin
  • drtivé dopady pandemie
  • energetická krize
  • ale i vliv válečného konfliktu na Ukrajině na naši ekonomiku, rodiny a domácnosti

Na pátý ročník konference zamíří zástupci státní správy, sociálních partnerů, vědeckých institucí, neziskových organizací, krajů, měst a obcí, zástupci firem a podnikatelských subjektů. Tématy diskusních panelů budou například duševní zdraví, mezigenerační solidarita, podpora slaďování ze strany zaměstnavatelů, podpora rodin na úrovni obcí nebo rodiny se specifickými potřebami.

Pečující roku

Součástí programu bude jako vždy také tradiční předávání cen Pečující roku, které na konkrétních lidských příbězích ukazuje, že neformální pečující si zaslouží pozornost a uznání celé společnosti. Do čtvrtého ročníku ceny může být nominován kdokoliv z široké veřejnosti, a kdokoliv také může pečujícího nominovat. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách a popsat příběh nominovaného. Termín pro nominace je prodloužen do 31. 5. 2022.

Zdroj foto: Pixabay.com

Zdroj info: MPSV