Listy sociální práce - nový časopis pro sociální pracovníky

Vydáno 23.4.2014 Aktuality Pavla Jelínková

Těmito dny začíná vycházet nový časopis pro sociální pracovníky s názvem Listy sociální práce. Je to nový odborný časopis, který by měl pomoci sociálním pracovníkům při výměně a získávání zkušeností, praxe a kontaktů. Listy sociální práce jsou pololetníkem, který vydává Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) ve spolupráci s MPSV, Společností sociálních pracovníků a Kanceláří veřejného ochránce práv. První číslo vychází v těchto dnech. Druhé by mělo vyjít na podzim.

První oficiální vydání Listů sociální práce přináší hlavně vhled do postavení sociální práce. Věnuje se vždy určitému tématu a spolu s ním prezentuje i projekt, který se v oblasti realizuje. V prvním vydání jsou mimo jiné tématem spirituální potřeby člověka a jejich naplňování při poskytování sociálních služeb. Také je k mání pohled na sociální práci očima ředitele vyšší odborné školy a názory dalších odborníků.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová říká: „Tomu, co je fakticky obsahem pojmu sociální práce, nerozumí nejen laická veřejnost, ale často ani odborníci, zaměstnavatelé a bohužel v tom občas tápou i samotní sociální pracovníci.“

Zdroj foto: www.mpsv.cz

Tagy: sociální péče, sociální pracovníci