Mezinárodní den seniorů: akce k svátku seniorů zavítá postupně do 8 měst

Vydáno 28.9.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Den seniorů je každoročně a celosvětově vždy 1.října. A není tomu jinak ani letos. V Česku proběhne k příležitosti Mezinárodního dne seniorů seriál akcí v osmi městech Čech a Moravy. Akce cílí k vyšší osvětě a šíření informací týkajících se seniorů mezi námi.

Reklama

Stárnutí k naší populaci patří a mnohdy je doprovázeno předsudky. Ačkoli seniorů a osob důchodového věku v Česku každým rokem přibývá, problematika seniorů je stále na okraji zájmu naší společnosti. Nebo byla. Dnes je situaci malinko lepší.

Akce Den seniorů proběhne postupně od 18. září a potrvá až do 10. října v Kladně, Žďáru nad Sázavou, Novém Jičíně, Chrudimi, Jablonci nad Nisou, Praze, Vyškově a v Tachově. Začínat se bude vždy od 14 do 18 hodin.

Lidé si budou moci nechat změřit tlak a dostanou tipy, jak lze díky sportu a zdravému životnímu stylu předcházet například cukrovce a dalším civilizačním nemocím. Dozvědí se informace z oblasti sociálních dávek nebo o způsobu výpočtu důchodu. Součástí akcí budou i tématicky zaměřené přednášky a hudební vystoupení.

Den seniorů – přehled a termíny akcí

Všechny akce zastřešilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Pokud se seriál akcí osvědčí, bude příští rok pokračovat ve všech krajích i v hlavním městě Praze. V roce 2018 by Mezinárodní den seniorů měl být propojen s celou řadou debat a událostí se stárnutím spojených.

Zdroj: Pixabay.com

Tagy: akce svátku seniorů, Mezinárodní den seniorů, osm měst Čech a Moravy