Na Milevsku mají v pilotním projektu mikrojesle pro děti od půl roku

Vydáno 21.8.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Milevsko se jako první v republice zúčastní pilotního projektu mikrojeslí pro děti od půl roku. V milevském Centru pro mladé rodiny totiž od července 2017 jsou v provozu mikrojesle Milísek.

Kapacita činí čtyři děti od půl roku do čtyř let věku, přičemž školné se zde neplatí, a to díky evropským fondům. Je jakousi prodlouženou rukou jesliček dětí od jednoho do čtyř let, kde je někdy těžké při kapacitě 15 dětí se přes věkové rozdíly dětí věnovat všem, obzvláště těm nejmenším, co nejlépe. Proto Centrum pro mladé rodiny Milísek využilo vyhlášeného dotačního titulu od Ministerstva práce a sociálních věcí na mikrojesle.

Mikrojesle mají rodinnou atmosféru, a děti ve věku šest měsíců až čtyři roky zde mohou pobývat v době od 7 do 17 hodin. Mikrojesle tak mohou pomoci maminkám s návratem do práce, využitím přivýdělku formou brigády či zkráceného úvazku, anebo s dokončením studia.

Otevřením mikrojeslí pro děti od 6 měsíců věku v rámci dotace MPSV se Milevsko stalo součástí pilotního programu pro ověření péče o nejmenší děti, který bude trvat 36 měsíců.

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: dotační program na mikrojesle, mikrojesle, ověření péče o nejmenší děti