Pražská muzejní noc 2019 i pro neslyšící

Vydáno 3.6.2019 Aktuality Pavla Jelínková

Obecně prospěšná společnost Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. v počátku měsíce června letošního roku zve na muzejní noc pro neslyšící. Je to šestnáctá noc v pražských muzeích a v pořadí desátá i pro neslyšící. Ta letošní nabídne neslyšícím návštěvníkům 5 + 1 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, zajímavý program a jedinečnou atmosféru v českém znakovém jazyce.

Akce se koná 8.6.2019 od 17.45 do 23.45 hodin, přičemž začátek akce je v naplánován v Muzeu hlavního města Prahy na Florenci, Na Poříčí 52/1554, 180 00 Nové Město.

Vstup a přesun k jednotlivým muzeím je zdarma, dopravu mezi jednotlivými objekty zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních muzejních linek.

Jak to proběhne?

Nutná je registrace přihláškou zde. Každá skupina návštěvníků bude mít svého průvodce, který bude informovaný o programu, objektech, dopravě, tlumočnících a dalších informacích užitečných pro neslyšící.

Trasy prohlídek

  • A: Galerie AMU + Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur
  • B: Galerie Villa Pellé + Národní zemědělské muzeum
  • C: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur + Galerie Villa Pellé
  • D: Národní památník hrdinů heydrichiády + Galerie AMU
  • E: Národní zemědělské muzeum + Národní památník hrdinů heydrichiády
  • + Židovské muzeum v Praze – Klausová synagoga

Pro více informací se obracejte na: kultura@detskysluch.cz. Pražskou muzejní noc i pro neslyšící pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi Centrum pro dětský sluch Tamtam, Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených.

Plakát k akci ke shlédnutí i stažení zde

Zdroj foto: Tamtam