Přídavky na děti bez zdlouhavého čekání

Vydáno 5.10.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Rodiny už nebudou na přídavky na děti čekat tak dlouho a dosáhnou na ně dříve. To umožní nová úprava legislativy, konkrétně Novela zákona o státní sociální podpoře.

Reklama

Od prvního října přibude rodin, které dosáhnou dříve než dosud na přídavek na dítě. Nově už se pro přiznání dávky neposuzují až rok a půl staré příjmy, ale vychází se z příjmů za předcházející kalendářní čtvrtletí.

Rodiny v tíživé finanční situaci tak nebudou muset čekat na přiznání přídavku na dítě tak dlouho jako dosud, kdy se často stávalo, že rodina na přídavek na dítě dosáhla někdy téměř až s dvouletým zpožděním, protože v době narození dítěte se ještě zohledňovaly příjmy obou pracujících rodičů.

Mimoto dle novely zákona o státní sociální podpoře platí od 1. října 2017 jednodušší započítávání příjmu ze samostatné výdělečné činnosti pro účely dávek státní sociální podpory. Bude se vycházet vždy z posledního doloženého daňového přiznání a za každý měsíc samostatné činnosti se započte 1/12 příjmů uvedených v daňovém přiznání a to bez ohledu na to, kolik měsíců OSVČ činnost vykonávala.

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: novela zákona o státní sociální podpoře, přídavky na děti