Školní kluby? Možnost, jak doplnit školní družiny!

Vydáno 1.6.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Pro mnohé rodiče je velmi složité skloubit práci a rodinu tak, aby byly všechny oblasti dobře pokryty a všichni členové rodiny nejen zajištění, ale i spokojení a v bezpečí, a oni se mohli v klidu věnovat své práci a zajistit rodině dostatek financí.

Reklama

V současnosti by rodinám se školou povinnými dětmi mohly pomoci školní kluby, které efektivně doplní fungování školních družin, jež kapacitně často nezvládají pokrýt zájem rodičů o umístění dítěte. Tyto školní kluby nyní vznikají jako pokračování a rozšíření na další subjekty těch klubů, jež byly úspěšně zřízeny před dvěma lety. Tehdy vzniklo 86 školních klubů a to na základě žádosti o finanční podporu v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Nyní je zde tedy možnost pro základní školy, obce, neziskové organizace a další subjekty, jak dětem i rodičům pomoci. O finanční podporu na realizaci projektů školních klubů si mohou tyto subjekty požádat v rámci dvou výzev.

Výzva č. 077 Podpora zařízení péče o děti na 1. stupni základních škol v době mimo školní vyučování je určena pro žadatele mimo pražské a výzva č. 078 pro žadatele z Prahy. Když není žadatelem přímo škola, musí vždy projektu figurovat jako partner.

Více informací o výzvách ke školním klubům najdete na webu Evropského sociálního fondu a žádosti o finanční podporu na školní kluby lze podat od 29. května 2017 od 4:00 hodin do 29. září 2017 do 14:00 hodin.

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: dětské kluby, rodiče školou povinných dětí, školní družiny