Veletrh sociálních služeb v Olomouci

Vydáno 16.5.2018 Aktuality Pavla Jelínková

Statutární město Olomouc zve všechny zájemce na 2. ročník Veletrhu sociálních a souvisejících služeb v Olomouci. Akce se koná dne 18. 05. 2018 v době od 10 do 16 hodin na Horním náměstí v Olomouci.

Reklama

Na jednom místě se tak budou prezentovat na tři desítky organizací, které se zabývají sociálními službami a poskytují je mnoha lidem – především seniorům, lidem se zdravotním postižením a rodinám s dětmi.

U mnoha stánků na náměstí tak můžete najít nejen podnětné a zajímavé informace, ale i rady, pomoc, případně také zajistit potřebnou sociální službu. Samotný veletrh je pořádán právě proto, aby lidé věděli, jak je široká škála služeb nabízena a našli, co potřebují.

Průběh veletrhu sociálních služeb bude zpestřen širokým doprovodným programem, který pojímá

  • soutěže pro školy
  • aktivity pro rodiny s dětmi
  • dílničky pro děti
  • různá vystoupení (taneční, pěvecké, divadelní)

V rámci veletrhu se ukáže i oblastní pobočka SONS ČR, z.s. Olomouc se svojí zážitkovou akcí „S bílou holí pro bílou pastelku“, v níž se můžete těšit na 19 metrů překážkové dráhy, v níž si můžete vyzkoušet, jak se chodí ve tmě.

Mimo SONS ČR, z.s. Olomouc zde bude prezentovat své služby a činnosti také TyfloCentrum, Tyfloservis a hudební soubor zrakově postižených – Kyklop. Dozvíte se nejen řadu informací o fungování organizace, ale pomocí různých her a úkolů budete moci nahlédnout také do běžného života nevidomých.

Akce je pořádána ve spolupráci s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem, Českým červeným křížem a Fakultou tělesné kultury UPOL.

Podrobný program akce

Zdroj foto: Kpss.olomouc.eu