Vyhlášení soutěže Senior roku 2017

Vydáno 14.10.2017 Aktuality Pavla Jelínková

Senior roku je soutěž, která podporuje aktivní život seniorů. V neděli 1. října bylo slavnostní vyhlášení letošního ročníku. Vyhlášení vítězů soutěže Senior roku 2017 v kategoriích senior roku, seniorka roku a zasloužilý senior proběhlo v Pražské křižovatce, přičemž ocenění předala vítězům Ministryně práce a sociálních věcí Michalea Marksová.

Soutěž byla završena v těchto dnech u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který spadá každým rokem na 1. října.

Soutěž, jež chce podporovat aktivní život českých penzistů měla mnoho účastníků, přičemž do finále se probojovalo z republiky pět žen a pět mužů. Titul Seniorka roku získala pro svou vitalitu a pozitivní přístup k životu dvaaosmdesátiletá Hana Svobodová ze Skřivan u Nového Bydžova. Mezi muži zvítězil jednasedmdesátiletý cvičitel jógy Dalibor Kališ z Frýdku-Místku.

Na slavnostním večeru byl oceněn i senior, který se svým přístupem k životu stal velkou inspirací pro své okolí. Titulem Zasloužilý senior se tak může pyšnit čtyřiaosmdesátiletý Karel Klusáček, který stále řídí rodinnou pivovarnickou­ firmu.

Projekt senior roku

Senior roku je projektem startující kampaň, jejímž cílem je upozornit veřejnost na fenomén stárnutí, podpořit aktivní život seniorů v České republice, přispět k propagaci důstojného a naplněného života seniorů, podpořit zapojení seniorů do života komunity. Senior roku by i v následujících letech formou slavnostního večera a ocenění příkladů aktivního zapojení seniorů v každodenním životě či v podnikání veřejnosti měl připomenout důležitost aktivního stárnutí.

Zdroj foto: Seniorroku.cz

Tagy: Senior roku 2017