Aktivní dovolená pro seniory

Vydáno 30.6.2015 Péče o seniory Veronika Maschková

Ubyly Vám povinnosti a máte najednou mnohem víc času než dřív? Vydejte se také na cestu do našich krajin či zahraničí na dovolenou pro seniory nad 55 let.

Aktivní dovolená pro seniory

Zájezdy pro seniory mají program přizpůsobený právě této cílové skupině. Nemusíte u nich mít obavy z přehnaných cen, zájezdy pro seniory 55+ dotuje Evropská unie. Stejný příspěvek navíc dostane i váš doprovod, nehledě na věkové omezení. Z cestování pro seniory 55+ se tak stává zase o něco výhodnější záležitost!

Reklama

Senioři si dnes umí užívat – cestují, zútulňují si své chaty a chalupy, rekonstruují byty, pořizují si nová pohodlná auta, nové počítače či digitální fotoaparáty, chodí do divadel, na koncerty či výstavy.

Požadované reference

Důležitým faktorem při rozhodování kam a s kým vycestovat jsou reference známých či rodinných příslušníků. Roli při výběru často nehraje ani velikost cestovní kanceláře. Naopak – menší cestovní kanceláře dokážou nabídnout služby na míru, více se věnují svým klientům i výběru partnerů v zahraničí. Letadlem, autem či autobusem cestujte po Česku, po Evropě i za exotikou.

Existuje řada hotelů, kam jezdí výhradně lidé v seniorském věku. A hoteliéři si tuto cílovou skupinu pochvalují, a to nejen proto, že jsou ukáznění, ale dokonce i začínají více utrácet. Dříve neexistovalo, že by starší lidi poseděli po večeři a dali si nějaké víno či kávu. Dnes je to zcela běžné, dovolenou si často užívají plnými doušky.

Odrazující jednolůžkové příplatky

Senioři většinou bývají poměrně spokojenými a nenáročnými klienty. V nabídkách cestovních kanceláří však postrádají jednu důležitou věc – jednolůžkové pokoje bez příplatku, případně možnost ubytování ve dvoulůžkových pokojích za cenu jedné osoby.

Cestovní kanceláře přiznávají, že to je opravdu problém, jednolůžkových pokojů bývá málo, ale hlavně se hoteliéři snaží v atraktivních destinacích naplnit kapacity a nechtějí povolovat cestovním kancelářím ubytování jednoho klienta ve dvoulůžkovém pokoji. Cestovní kanceláře proto někdy zlevňují jednolůžkové pokoje na úkor svých marží, aby zlákaly i cestovatele seniory.

Ubytování v jednolůžkovém pokoji bez příplatku aneb užijte si klid a pohodu v samostatném po­koji

Společnost je vždy příjemná. Navíc ve dvou se to táhne a lépe se praktikují i nejrůznější aktivity, ovšem po únavném dni většina z nás přivítá klid pro své zvyky a drobné rituály a nerušeně si odpočine. Mimo domov to mnohdy platí dvojnásob. Na cestách si lze naplno vychutnat pohodlí díky pobytu v jednolůžkovém pokoji. Takový luxus většinou vyžaduje náležitý finanční příplatek, existují však cestovní kanceláře, u kterých za tento „luxus“ nezaplatíte ani korunu navíc.

Dovolená s vnoučaty

Na cestě s blízkými nebudete nikdy sami. Strávit chvíle v přírodě s příslušníky vlastní rodiny potěší každého. Prožít to můžete během dovolené s vnoučaty. Záleží na vás, zda si vyberete pobyt na víkend, na týden nebo třeba o něco delší období. Navíc vytáhnete děti od počítače ven, kde poznají spoustu přírodních krás, které jim jsou ve městě skryty.

Součástí většinou bývá například i dětský koutek v ubytovacím zařízení, u zimních pobytů třeba těsná blízkost areálu s dětským vlekem a školou lyžování.

Dovolená s domácím mazlíčkem

Mít pejska je velkým závazkem. Nyní však dovolená nemusí znamenat odložení mazlíčka na hlídání k přátelům. Některé cestovní kanceláře nabízí jejich ubytování zdarma.

Stačí si tedy vybrat cestovní kancelář nabízející tyto služby, oblíbenou destinaci se správným a vám vyhovujícím programem, sbalit si pár věci a prožít nezapomenutelné okamžiky, i když vám už třeba není „těch dvacet“.

Zdroj foto: autor