Dětská párty bez námahy? Pomohou specializované firmy

Vydáno 11.10.2012 Péče o děti red .

Děti milují párty. Dorty, balónky, hry, hudba a spousta zábavy, nic z toho nesmí chybět. Ovšem co je snem každého dítěte už nemusí být takovým lákadlem pro jejich rodiče – protože připravit domácnost pro několik dětí naráz a postarat se o jejich několikahodinovou zábavu není jen tak. Naštěstí existují firmy, které s tím mohou pomoci.

Není snad dítě, které by nechtělo své narozeniny, den dětí a nebo jakýkoli jiný svátek v roce oslavit jinak, netradičně, a nejlépe ve společnosti svých kamarádů. A není snad rodič, který by pro své dítě neudělal, co mu na očích vidí. Jestli máte potomka, kterému by taková akce u vás v bytě nebo domě udělala radost a zároveň nechcete nebo nemůžete věnovat dlouhé hodiny jejím přípravám, obraťte se na odborníky. A co je dnes všechno v nabídce?

Doma i jinde

Firmy zajišťující dětské oslavy ochotně pro tyto účely poskytují i vlastní prostory, jimiž jsou nejčastěji dětské koutky a klubovny, které jsou dětským návštěvníkům plně uzpůsobené. Umějí ovšem nabídnout potřebný servis i přímo u vás doma, a to až tak, že se nemusíte takřka o nic starat.

Od dobré zábavy k dobrému jídlu

V nabídce jednotlivých firem a organizací jsou jak tradiční párty, tak – a to převážně – i ty tematické. Volit tak můžete například mezi oslavou námořnickou, zámeckou, rytířskou, havajskou, automobilovou, čarodějnickou nebo pirátskou, v nabídce jsou i párty na motivy zoo, pravěku, olympiády, džungle, vesmíru či mezi kluky tolik oblíbeného fotbalu. Má-li však vaše dítě speciálního koníčka, který je se základní nabídkou neslučitelný, je někdy možné se s pořádající firmou na ladění celé oslavy domluvit.
S tématem samozřejmě souvisí i potřebná dekorace (vyzdobení jídelní tabule, tematické balónky, výroba pozvánek apod.), kostýmy a hlavně program. Mezi často nabízené aktivity, které mívají u dětí úspěch, patří malování na obličej, výtvarné tvoření všeho možného a pochopitelně i obligátní hry a soutěže, jaké umožňuje dispozice vaší domácnosti. Kostýmy, stejně jako další potřebné ingredience vaší domácí párty si lze jednoduše koupit nebo jen zapůjčit v některé z mnoha kamenných provozoven či dokonce pohodlně online.

Co by to bylo za párty bez dobrého jídla (foto: Stock.XCHNG

Co by to bylo za párty bez dobrého jídla (foto: Stock.XCHNG)

A ovšem, co by to bylo za oslavu bez dobrého jídla. Hladové krčky a mlsné jazýčky vašich ratolestí může uspokojit také pozvaný kuchař. Na internetu lze najít řadu profesionálních kuchařů a cateringových firem, které jsou schopny připravit doslova hostinu, a to i na požadované téma, a zároveň zohlednit správnou i zábavnou dětskou stravu. Alespoň základní občerstvení, mnohdy včetně neopomenutelného dortu, však bývá nabízeno už i v rámci párty balíčku jednotlivých firem.

Oslava na míru

Protože hosty dětských párty bývají nejčastěji spolužáci vaší ratolesti nebo její vrstevníci z různých kroužků, bývají i nabízené programy určeny pro předem stanovenou věkovou skupinu. Tím se váš výběr výrazně zjednodušuje. Koncipovány zpravidla bývají pro menší skupinu dětí (přibližně od čtyř do dvanácti), přičemž za každé další dítě nad stanovený limit se připlácí. A pokud jde o délku celé akce, ta je samozřejmě na vás, ale v základní nabídce se lze setkat nejčastěji s programy trvajícími od 1,5 do 4 hodin.

Něco navíc

Takřka samozřejmostí jsou i bonusové služby, které můžete, a nemusíte využít. Hodit se ale určitě mohou. Z oslavy si tak například můžete nechat vyhotovit DVD záznam nebo fotoalbum. Přiobjednat si ale můžete také třeba „tvarovače“ balónků, speciální dort, hodnotnější ceny pro vítěze soutěží či do tomboly, profesionálního klauna apod.

Oslava v rukou odborníků

O program se zpravidla starají školení animátoři a nezřídka také vystudovaní pedagogičtí pracovníci. Jsou to také oni, kdo se převlékají do klaunských a šaškovských kostýmů a nebo celý program moderují a kdo se po celou dobu o všechna dítka starají. Jimi navržený program by tak měl vyhovovat potřebám věkové skupiny, pro kterou je akce pořádána.

A cena?

Většina firem a organizací pořádajících tematické párty pro děti jejich cenu neuvádí, a to z pochopitelného důvodu – dílčí požadavky každého klienta jsou různé. Cenu značně ovlivňuje také náročnost programu, jeho délka, bohatost občerstvení a náklady za náročnější dekoraci. Mimoto se k ní většinou ještě připočítává poplatek za dopravu z místa sídla firmy. Většinou však zahrnuje částku za materiál na výrobku různých výtvorů, balónky, drobné ceny a upomínkové předměty pro děti, zapůjčenou dekoraci a program. Výdaj za takovou párty zpravidla začíná asi na 2000 korunách, horní hranice je pak takřka neomezená.

Foto: Stock.XCHNG

Tagy: péče o děti