Dveře a okna ADLO - bezpečnost na prvním místě

Vydáno 29.1.2016 PR článek Veronika Maschková

Bezpečnost ve svém bytě považujeme za samozřejmost. Pro toho, kdo má svůj byt skutečně zabezpečen vyšším stupněm opatření, je tato samozřejmost oprávněná. Kdo má však zabezpečení pouze základní, měl by zbystřit.

Dveře a okna ADLO - bezpečnost na prvním místě

Nikdo se nechceme bát o bezpečnost svou ani svých nejbližších žijících pod jednou střechou. Každý se nějak chováme. Většina z nás uznává základní společenská pravidla. Ovšem žijí mezi námi i tací, kteří si s tím moc hlavu nelámou a práh slušnosti má posunutou, či vůbec žádnou. Krádež věcí někoho cizího pro ně v podstatě neznamená nic zvláštního, za co by se měli stydět. Před takovými lidmi je nutno se chránit. Pokud možno nejnovějšími dostupnými prostředky.

Jednou z možností je maximálně zabezpečit vstup do našeho nejintimnějšího soukromí, to jest do našeho bytu. Firma ADLO nabízí širokou škálu bezpečnostních dveří do bytů a domů. Strategií firmy je navíc orientace na zákazníka, což znamená plnění jeho představ a požadavků, zajištění velmi kvalitní výroby s následným uvedením do praxe, výhodnou cenu a rychlé dodání.

Jaké bezpečnostní dveře si vybrat?

Nejdůležitější jsou vchodové dveře. K jejich výběru je tedy dobré přistupovat zodpovědně. Pakliže tak učiníte, přinesou Vám právě to, co od nich očekáváte, a to maximální bezpečí.

EXTERIÉROVÉ vchodové dveře do rodinného domu

Dřevěné vchodové dveře do bytu

Tradiční dřevěný masiv nabízí příjemný a přírodní vzhled a při dostatečné tloušťce i dobrou tepelnou izolaci. Chcete-li mít dostatečnou životnost, vchodové dveře do bytu vyžadují pravidelnou a správnou údržbu. Negativně na dveře působí vlhké prostředí v podobě hniloby plísně, napadení červotočem, ale i přímé sluneční záření – vysušení či praskání. Nejkritičtější místem je dřevěná zárubeň. Šroubové uchycení plechových protikusů v místě uzamykání se již při mírném páčení vyštípne ze zárubně a nezáleží, v kolika bodech jsou dveře uzamčeny. Odolnost proti vloupání je tak nízká.

Hliníkové vchodové dveře do bytu

Tyto vchodové dveře do bytu nabízejí vysokou životnost a stálost tvaru. Je třeba brát v potaz i tepelnou vodivost hliníku, která hraje v neprospěch odolnosti vůči prostupu chladu, kde i přes oddělení vnější a vnitřní části dveří, je povrchová teplota zevnitř nižší. Snadná možnost ohybu a roztržení v místě uzamykání do zárubně také hraje v neprospěch bezpečnosti. Pevnost uchycení prosklení ve dveřích je proto nedostatečná.

Běžné bezpečnostní dveře do bytu

K těmto vchodovým dveřím přistupujte s mimořádnou obezřetností, protože většina takových dveří na trhu označované jako „exteriérové“ nesplňují základní požadavky na odolnost vůči vnějšímu prostředí. Jedná se zejména o tepelně technické vlastnosti – jednoduchá tepelná izolace uvnitř dveří je absolutně nedostatečná, protože kvůli mnoha tepelným mostům dochází ke srážení vody na dveřích. Jednoduché těsnění nebrání průniku chladu a vzduchu. Ocelové propojení zárubně zevnitř ven způsobuje vlhnutí okolní stěny. Velmi slabá protikorozní ochrana dveří způsobuje častou korozi dveří zevnitř. U prosklených dveří hrozí jednoduché vypáčení skleněné výplně. Odolnost použitých vnějších materiálů vůči vodě a slunci může způsobovat celkovou krátkou životnost dveří.

ADLO vchodové bezpečnostní dveře Termo exteriér

Dveře s nejvyšší bezpečnosti. Mají certifikované uchycení skla vůči vypáčení a nejširší sortiment designů. Trojnásobná Termo celoplošná tepelná izolace dveří s dvojnásobným přerušením tepelných mostů, Termo bezpečnostní zárubeň s oddělenou vnější a vnitřní částí, Termo trojsklo s vysoce bezpečnostním sklem umístěným ve středu, certifikována celozinková konstrukce dveří a zárubní s vypalovanou povrchovou úpravou.

INTERIÉROVÉ vchodové dveře do bytu

Běžné vchodové dveře do bytu

Lákavá je jednorázová nízká pořizovací cena. Jejich nosnou částí uvnitř dveří je však jen dřevo a vzduch, a to v různé podobě. Tenký dřevěný rámeček po obvodu, voštiny, či dřevotříska. Do takových dveří je zbytečné investovat do bezpečnostní vložky s klíči, či kování, či přídavného zámku. Pozor je třeba si dávat při označení vchodových dveří jako „bezpečnostní“, nebo „zesílené“ na základě vícebodového zámku, opláštění plechem, podle ocelových prutů uvnitř. Nemají smysl, pokud nejsou pevnou součástí celoocelové konstrukce dveří. Násilné překonání takových vchodových dveří je otázkou chvilky.

Běžné vchodové bezpečnostní dveře do bytu

Na trhu je množství falešných „bezpečnostních“ vchodových dveří. Laik je, při pohledu zvenčí, mnohdy naváděn lákavým vzhledem, velkou tloušťkou dveří, na pohled mohutnými uzamykacími body ve více místech. Až při důslednějším zkoumání je vidět detaily, na jejichž bezpečnost takových dveří ztroskotává: nezesílené uzamykací otvory v zárubni, nepřivařená zárubeň do zdi, uchycení zámků jen tenkými šrouby, chybějící pevné označení výrobce, bezpečnostní třídy podle EU norem, zda povinného výrobního čísla a nízká hmotnost dveří. Až po násilném překonání takových dveří odhalíte další zásadní nedostatky: nesvařené plechy, chybějící výztuže, duté (ne plné!) uzamykací body, úsměvně jednoduché zámky. Vchodové dveře mohou být buď levné, nebo skutečně bezpečné. Nikdy ne obojí současně.

Speciální požadavky

Máte-li jakýkoli jiný požadavek, zkuste speciální řešení. Na zakázku Vám firma ADLO vyrobí téměř jakékoliv bezpečnostní dveře do domů či bytů. Nikdy nevíte, kdy se Vám budou hodit. A díky široké škále možností provedení nemusíte na první pohled poznat, že jsou dveře bezpečnostní.

Společnost ADLO má již 25 let tradice. Expanduje do šesti zemí Evropy, jakými jsou Česká republika, Slovensko, Německo, Rakousko, Švýcarsko a Dánsko.

Foto: https://www.adlo.cz/