Oslavte Mikuláše netradičně

Vydáno 4.12.2013 Péče o děti Kateřina Dušková

Chcete připravit pro své děti nezapomenutelnou mikulášskou nadílku? Připravte pro ně překvapení už na mikulášské dopoledne! Kreativní přístup jim zajisté udělá radost a nastartuje celodenní příjemnou atmosféru. Díky bohatému programu si ovšem můžete užít mikulášské atmosféry až do víkendu. V následujícím článku přinášíme zajímavé tipy, jak tuto slavnostní chvíli ozvláštnit.

Příchod Mikuláše s nebeským a pekelným doprovodem je zejména pro malé děti silným zážitkem. Zpříjemnit ho můžete už dopoledne tím, že byt vyzdobíte mikulášskou dekorací. Speciální ubrus, prostírání, ubrousky a svíčky budou působivé zejména při snídani i podávání večeře. Atmosféru potom dotvoří tematické postavičky z rozmanitých materiálů, například keramiky, dřeva nebo látky. Kreativitu můžete projevit i tím, že zahalíte váš byt do oblíbených barev.

Návštěva do domu

Při zajišťování Mikuláše, čerta a anděla se zaměřte na detaily. Vyžádejte si dopředu jejich fotografii a upozorněte je na pozitivní a negativní chování vašich dětí. Podrobné informace Mikuláš ocení při čtení z knihy hříchů a zásluh a rozhodne podle nich, jak bude dítě za své celoroční chování odměněno. Dobré chování dítěte můžete prostřednictvím Mikuláše nebo sami odměnit předáním malé pozornosti nebo dárkového košíku s kvalitními sladkostmi, exotickým ovocem a mikulášskou knihou nebo omalovánkou.

Mikuláš, čert a anděl

  • trojice standardní 100 – 600,– Kč
  • trojice nadstandardní 1.000,– Kč

Večer je ideální dobou na příjemné rodinné posezení a seznámení dítěte s příběhem svatého Mikuláše a tematickými legendami. Pomoci vám přitom může jedna z knih o této osobnosti. Umělecky založené děti potom mohou napsat vlastní mikulášskou básničku.

V průběhu celého týdne můžete využít bohatého mikulášského programu ve svém regionu. Kromě tradičních besídek a tvůrčích dílen můžete propojit tento významný den s návštěvou ZOO nebo divadla.

Tagy: péče o děti