STROLLERING® aneb tak trochu jiná procházka

Vydáno 31.7.2015 Péče o děti Veronika Maschková

Hlavním cílem je spojit pravidelné procházky v parcích s fitness programem.

STROLLERING® aneb tak trochu jiná procházka

STROLLERING® neboli cvičení pro maminky s kočárky je cvičení v přírodě, na čerstvém vzduchu, s dětmi v náručí, na cvičící podložce či s dětmi pobíhajícími okolo. Strollering® jsou profesionálně vedeny fitness lekce za přítomnosti vašich dětí.

STROLLERING® je mateřská dovolená v pohybu. Lekce strolleringu mají různou náplň:

Dynamické sportovní chůze/in-line bruslí/tance (Dance Strollering – předtančení s kočárky)/běh (Strollering – běh)/angličtina v pohybu (Strollering s angličtinou)

Outdoorové cvičení pro maminky s kočárky uplatňující zásady Pilatesovy metody.

Cviky pro kondici, zpevněné tělo a pravidelný pohyb bez nutnosti hlídání.

Sportování s kočárkem na čerstvém vzduchu.

Kardio cvičení pro maminky, při kterém se hubne, a zpevňují se problematické partie lidského těla.

Je to zkrátka zábava pro maminky i děti, které se na vás budou dívat z kočárku nebo budou cvičit s vámi. Na jednotlivé lekce a na své nové kamarády se budou těšit a pohled na sportující maminku se jim tak stane samozřejmostí.

STROLLERING® je určen pro maminky a tatínky, které mají chuť při pravidelných procházkách se svým dítětem v kočárku dělat i něco pro sebe. Naučí se efektivní techniky, které se skládají z kombinace sportovní chůze, pilates a dalších.

Kdy začít?

Doporučená doba je po šestinedělí. Váš lékař by vám měl dát souhlas k běžným sportovním aktivitám. Pokud máte za sebou císařský řez, tak nejdříve 3 měsíce po porodu. Souhlas vašeho lékaře po císařském řezu je o to více důležitý. Horní věková hranice dítěte není nijak omezena. Lekce trvají 60 minut. V zimě jsou outdoorové lekce obvykle zkráceny na 45 minut.

Co se děje v případě, když vaše dítě nevydrží celou hodinu?

Potřeby dětí jsou samozřejmě na prvním místě. Bude-li mít při cvičení právě vaše miminko nějaké trápení, není žádný problém, abyste z lekce “vyskočila” a vše si zařídila. Během cvičení se dělají pravidelné zastávky, takže všechny bez problémů doženete nebo můžete někde počkat.

Jaký kočárek se pro lekce Strolleringu® doporučuje?

Není potřeba mít speciální kočárek. Všechny druhy kočárků jsou naprosto vyhovující. Jedině na in-line brusle nedoporučujeme “golfky”, jejichž stabilita nepatří mezi ty nejlepší.

Co v případě špatného počasí?

Lekce se zpravidla ruší v případě silného deště, větru či dalších nepříznivých povětrnostních podmínek. Je určitě dobré si v případě vašich pochybností telefonicky či pomocí sms ověřit, zda bude lekce probíhat. Zrušení jakékoli lekce z důvodu počasí či například náhlého onemocnění se dozvíte nejpozději hodinu před začátkem lekce.

A co tatínkové? Mohou přijít také, anebo je Strollering® výhradně pro ženy?

Tatínkové samozřejmě mohou také a jsou pořádány i lekce pro celou rodinu.

Můžete s sebou vzít 2 děti?

Určitě ano. Existují fitness lekce pro maminky (tatínky) za přítomnosti dětí. Pro děti to obvykle bývá velká zábava.

Cvičící místa v republice

http://web.strollering.cz/cviceni/

Zdroj foto: autor