Zajistěte svým nejbližším zlatou nebo diamantovou svatbu

Vydáno 9.7.2013 Péče o seniory Kateřina Dušková

Chcete svým rodičům nebo prarodičům udělat radost? Zajistěte jim nezapomenutelnou oslavu výročí jejich sňatku! Přinášíme vám užitečné tipy, jak snadno zajistit nezapomenutelnou zlatou a diamantovou svatbu.

Pokud se blíží svatební výročí vašich nejbližších, domluvte se s členy rodiny a připravte jim zaslouženou oslavu. Mimořádnou pozornost si zaslouží zejména svatba zlatá a diamantová. Chcete-li zajistit nejen rodičům nebo prarodičům, ale všem rodinným příslušníkům pohodu a klid během velké oslavy, poohlédněte se po agentuře. Společně s odborníky navrhnete ideální podobu oslavy, a to včetně místa a programu.

Svatba podruhé

Hlavním bodem zlaté a diamantové svatby je slavnostní obřad, při kterém dochází k obnovení manželského slibu. Jeho vyřízení je snadné, navíc je poskytován bezplatně. Postačí se přihlásit na příslušný městský úřad a vyplnit informační list s žádostí o provedení jubilejní svatby. Spolu s oddacím listem je potřebné dodat stručný životopis manželů, který shrnuje důležité životní události. Jedná se především o seznámení manželů, jejich profese, záliby a děti.
Podoba obřadu je závislá na konkrétním městě. Městská část Brno-střed zajišťuje v obřadní síni květinovou výzdobu, hudební doprovod a bezplatné parkování účastníkům svatby. Individuální je také podoba obdarování zlatých a diamantových svatebčanů. Městská část Praha 8 je obdaruje pamětní medailí, tištěným blahopřáním od pana starosty a dárkovým košem. Kromě městského úřadu lze manželský slib obnovit v kostele za přítomnosti faráře.

Vše na míru

Ideálním pokračováním obřadu je hostina, která je zároveň nádherným dárkem pro oslavence. Plánujete-li setkání v širším rodinném kruhu nebo se nespokojíte se standardem, poohlédněte se po službách profesionálů. Společně vymyslíte jedinečnou oslavu, na kterou budou její účastníci dlouho vzpomínat. Základním bodem je určit podobu oslavy. Sepište si proto zájmy a záliby oslavenců, ale také jejich zdravotní stav. Agentura vám po úvodní konzultaci navrhne nejvhodnější lokaci, tematickou výzdobu, jídelní menu, ale také program. Doporučí vám také profesionálního fotografa a kameramana, který událost zdokumentuje. Pokud potřebujete pomoc s organizací dne, můžete si objednat i koordinátora.

Podívejte se například na zlatou svatbu v Karviné.

Slavnostně naladěn, slavnostně oblečen

Událost padesátého nebo šedesátého výročí svatby si zaslouží slavnostní oděv. Oslavenci si ho mohou zajistit v půjčovně svatebních a společenských šatů nebo si ho nechat navrhnout a ušít na míru. Dokonalý vzhled potom zajistí návštěva kadeřnického a kosmetického salonu. Manželský pár se tak bude cítit krásně a šťastně, jako tomu bylo u jeho svatby před lety.

Nezapomenutelná cesta

Při výroční svatbě dopřejte manželům pocit jedinečnosti. Zajistěte jim například jízdu z domova na obřad kočárem s koňmi nebo historickým autem.


Využít můžete například luxusní předválečný historický automobil.

svatba-7-.jpg
Díky kočáru s koňmi se budou cítit jako královský pár.

Příjemná atmosféra

Veselou náladu podpoříte živou hudbou. Dlouhodobé oblibě se těší zpěváci, dudáci a hráči na klávesy, jejichž hudba doslova vybízí k tanci. Pro milovníky vážnější hudby je možné připravit vystoupení houslisty nebo klavíristy. Zajímavým zpestřením programu je vystoupení umělecky založených nejmenších členů rodiny. Pokud si chcete odnést uměleckou památku z oslavy, domluvte se s agenturou na objednání karikaturisty nebo malíře. Agentury vám mohou dále zajistit bubble show, fire show, barmanskou nebo kouzelnickou show. Připravit ovšem mohou i ohňostroj.

Originální cukrovinky

Sladkou ozdobou hostiny je dort. Můžete přitom pro oslavence nechat vytvořit umělecké dílo. Zkušení cukráři vám připraví dorty rozmanitých tvarů a chutí. Příznivci decentnosti uvítají dort s bílou polevou doplněný marcipánovými ozdobami a hebkou zlatou mašlí, příznivci romantiky potom dort ve tvaru srdce zdobený marcipánovými růžem, nebo dort s jejich svatební fotografií ve tvaru knihy. Podobně můžete postupovat i v případě jiných cukrovinek.


Při objednávání dortu můžete otevřít dveře své fantazii.

Zdroj foto:
www.vetrnik.eu
www.veteran.cz
www.svatbaskocarem.estranky.cz

Tagy: péče o seniory