Znáte Rehaprotex?

Vydáno 30.9.2017 Péče o osoby s hendikepem Pavla Jelínková

Zajímá vás péče o blízké, sociální sféra a poskytovatelé sociálních služeb? Je vám blízká oblast chráněných dílen a výrobků z nich? Jsou pro vás či vaše blízké nezbytností každodenního fungování rehabilitační, kompenzační, protetické a ortopedické pomůcky, anebo víte, že v brzké době budou? Tak přímo pro vás je určen Rehaprotex.

Znáte Rehaprotex?

Rehaprotex je určen všem. Je tu pro všechny, které tato sféra zajímá ať už profesně, z osobních důvodů nebo je prostě jen zajímají novinky a různé vychytávky, které ulehčují a pozitivně ovlivňují lidem každodenní život.

Co je Rehaprotex?

Jeho kolébkou je Brno, a je to každoroční akce nabitá zajímavostmi, informacemi, ukázkami a možností objednat či přímo pořídit to, co se zde prezentuje. Rehaprotex je veletrhem rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek, který letos proběhne od 19. do 22. září 2017 na brněnském výstavišti, pořadatelem jsou Veletrhy Brno.

Na Rehaprotexu je prezentována široká škála kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, a to včetně produktů pro aktivní seniory. K této nabídce neodmyslitelně patří sociální služby a jejich poskytovatelé, ty mají na Rehaprotexu vždy pevné místo, stejně jako chráněné dílny a jejich výrobky spolu s prezentací.

Co vše bude k mání?

 • pomůcky pro chůzi, pohyblivost a dopravu
 • ortopedické a kompenzační pomůcky
 • nábytek a vybavení
 • pomůcky, přístroje pro sluchově, zrakově, mentálně postižené
 • pomůcky a přístroje pro postižené vnitřními poruchami
 • rehabilitace, rekondice, zdravý životní styl
 • poradenství a sociální péče

Veškeré produkty a služby je možno otestovat a zkusit. Nebo si jen nechat v některé oblasti poradit. Samo poradenství je nezbytné a vždy přítomné. Díky němu lze dobře určit, co je pro vás to správné, vhodné a v konečném důsledku nejlepší.

Testovací dráha

Součástí Rehaprotexu jsou i četná preventivní vyšetření a mnoho dalších aktivit. Letošní ročník je orientován na praktické ukázky nabízených produktů. Proto je součástí Rehaprotexu testovací dráha umístěná na centrální ploše. A je volně k dispozici všem, kteří budou chtít vyzkoušet vybrané produkty a to na rozličných typech povrchů i v různých situacích a podmínkách. Díky testovací dráze je možno získat bližší informace o produktech, o jejich technických parametrech a ovladatelnosti.

Novinky a e-point

Pro všechny, kdo zavítají na Rehaprotex, je k dispozici několik počítačů s připojením k internetu zdarma. Tento e-point bude k dispozici v pavilonu A1 po celé fungování veletrhu. Na Rehaprotexu je k mání tradiční sortiment, ale i veškeré novinky z oblasti rehabilitačních, kompenzačních a protetických pomůcek spolu s nabídkou pro aktivní seniory. Na jaké novinky se můžete těšit, mrkněte zde.

Doprovodný program

Mimo oblast produktů a služeb je součástí Rehaprotexu pestrý doprovodný program.

 • zajímavé přednášky, semináře a besedy (např. seminář k novému zákonu o pomůckách pro zdravotně postižené 329/2011 Sb. pod záštitou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, nebo seminář Podpora lidí s postižením a seniorů v běžném prostředí realizovaný MPSV )
 • informace z oblasti prevence
 • návody pro ochranu zdraví
 • prezentace zážitků z cestování
 • informace o cestování handicapovaných (např. konference Cestování po železnici pro všechny)
 • četná hudební vystoupení

Konkrétně k vybraným akcím Rehaprotexu

Konference Cestování po železnici pro všechny

Je na pořadu v úterý 19. září 2017 od 11.00 hodin v sále Morava pavilonu A3. Tato akce je cílena na problematiku železniční dopravy, která je nejvíce využívaným typem dopravy u osob se zdravotním postižením. V programu uslyšíte hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka, náměstka ČD pro osobní dopravu Ing. Michala Štěpána, generálního ředitele SŽDC Ing. Pavla Surého, ředitele Drážního úřadu Ing. Jiřího Koláře, Ph.D., předsedu NRZP ČR Mgr. Václava Krásu a další zajímavé osoby. Více informací ke konferenci k nahlédnutí zde.

Seminář k novému zákonu o pomůckách pro zdravotně postižené 329/2011 Sb.

Koná se ve čtvrtek 21. 9. 2017 od 13.00 hodin v sále Morava pavilonu A. Zákon 329/2011 Sb. je pro OZP a handicapované zásadní a změny v této legislativě budou představeny na tomto semináři. Více informací k semináři najdete zde.

Seminář Podpora lidí s postižením a seniorů v běžném prostředí

Je realizován pod záštitou MPSV 20. září od 9.30 do 12.00 hodin v sále Morava v pavilonu A3. Seminář je určen OZP, pracovníkům státní správy, samosprávy a sociálním pracovníkům. Více informací naleznete tady.

Dny seniorů

Ve středu a ve čtvrtek jsou připraveny oblíbené Dny seniorů, které organizují Senior pasy. Akce je směsicí zábavy ve formě hudebních vystoupení, nabídka volnočasových aktivit, přednášky o zdraví, wellness, ukázky sportů a nezapomíná se ani na měření tlaku, zraku, tělesného tuku. Více informací čtěte tu.

Chráněné dílny a jejich dárečky

Na Rehaprotex nemohou chybět ani dárky z chráněných dílen, které nejen potěší, ale navíc pomáhají dobré věci. K mání bude celá řada vesměs ručně produkovaných výrobků jako svíčky, mýdla, vonné soli, kousky z keramiky a proutí, a další. Ale není to jen o produktech, chybět nebudou ani služby pro klienty s různým druhem postižení nebo asistenční a vodicí psi. Nabídku chráněných dílen k nahlédnutí tady.

Bezplatné poradenství

Je realizováno každoročně a letos je poskytne Liga vozíčkářů, Národní rada osob se zdravotním postižením a ParaCentrum Fenix. Také je k mání individuálního poradenství na stáncích a v neposlední řadě se lze dozvědět mnohé užitečné informace v rámci programu a jeho částí. S nákupem zdravotních pomůcek, reklamacemi, a řešením nákupu od neseriózních prodejců poradí Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace.

Fórum pro zdraví

Je cíleno na širokou a pestrou oblast zdravého životního stylu a jeho realizaci v životě každého člověka. K němu patří i poradna ohledně pohybových aktivit vhodných pro určité postižení a prevence úrazů.

Slalom na vozíčku

V úterý a ve čtvrtek si mohou návštěvníci vyzkoušet, jak se jezdí na vozíčku a projet si s ním slalomovou dráhu, kterou připravilo ParaCentrum Fenix.

Jaké je vstupné na Rehaprotex?

 • Vstupné pro jednu osobu, platba na místě 110 Kč
 • Vstupné pro jednu osobu, platba on-line 90 Kč
 • Zlevněné vstupné pro jednu osobu (držitelé průkazu ZTP) platba on-line 60 Kč
 • Zlevněné vstupné na místě pro jednu osobu (studenti s potvrzením o studiu, senioři, držitelé průkazu ZTP) 60 Kč
 • Zlevněné vstupné na místě pro jednu osobu držitele Senior pasu 20 Kč
 • Děti do 6 let a doprovod držitelů průkazu ZTP/P, školy oproti předloženému seznamu zdarma

Praktické odkazy k veletrhu

Veletrh Rehaprotex se koná od 19. do 22. září 2017 na brněnském výstavišti na adrese Výstaviště 405/1, 603 00 Brno, vždy od 9 do 17 hodin, avšak poslední den 22. 9. 2017 jen do 16 hodin. Vstup je možný hlavní branou a pavilonem E.

Zdroj foto: Rehaprotex

Tagy: rehabilitační, kompenzační, protetické a ortopedické pomůcky, Rehaprotex, sociální služby, veletrh