Byty se zajištěnými službami – nový trend v bydlení?

Vydáno 11.1.2014 Péče o domácnost Jana Urbančíková

Koupi nebo pronájmu bytu zpravidla předchází dlouhodobé rozvažování. Jedná se totiž o důležité rozhodnutí. Výběr přitom ovlivňuje nejen lokalita či občanská vybavenost, ale také možnost využívání služeb. V následujícím článku vám prozradíme, o jaké služby se jedná a kde takové bydlení naleznete.

Moderní developerské projekty, ale i starší bytové domy chtějí zajistit svým klientům co nejvyšší komfort a soukromí. Tohoto cíle se snaží dosáhnout nejen výběrem atraktivních lokalit a vybavením bytů, ale také pomocí zajišťování služeb. „Jsme přesvědčeni, že k velmi kvalitnímu, chcete-li luxusnímu, bydlení nepatří jen exkluzivní lokalita, kvalita a design za použití drahých materiálů, ale jeho nedílnou součástí je i přístup ke klientovi,“ říká manažerka marketingu SATPO Development Ing. Dagmar Pokorná, MBA. Spektrum poskytovaných služeb je široké. Jedná se o recepci či ostrahu, které naleznete v téměř každé rezidenci, která služby zajišťuje, ale také hlídání dětí či rozmanité zkrašlovací procedury pro domácí mazlíčky. Obecně lze tak služby rozdělit na standardní a nadstandardní.

Standardně zajišťovanými službami jsou recepce a celodenní ostraha objektu, které jsou zpravidla zahrnuty do celkového rozpočtu za užívání bytu.

Recepce může být zajišťována pomocí elektronického vrátného, jako je tomu například v brněnském bytovém domě Kadetka, nebo přímo personálem jako v rezidenci Central park Praha. Zde se recepce postará mimo jiné o uvádění hostů, příjem a vyřizování příchozích i odchozích hovorů, přebírání pošty, zajištění taxi nebo zařízení schůzky u lékaře. Pomoci může i s objednáváním doplňkových služeb jako je hlídání dětí, péče o seniory nebo kosmetické služby pro domácí mazlíčky.

Ostraha bývá zajišťována kamerovým systémem, který je v provozu nonstop, případně také externí firmou zajišťující ostrahu. Snahou rezidencí je zajistit tímto způsobem větší bezpečí a soukromí. Mezi standardně poskytované služby většinou patří i úklid společných prostor a údržba zeleně náležející k objektu.

Kromě standardních jsou poskytovány i nadstandardní služby. Zahrnují široké spektrum možností, jak si do jisté míry usnadnit život. K těmto službám se řadí úklid bytu a drobné opravy v něm, pneuservis a mytí auta, zahradnické služby a květinový servis, internetové a telefonní služby, čistírna oděvů nebo údržba bytu v době dlouhodobé nepřítomnosti. Služby je možné zajistit po dohodě s recepcí, placeny jsou potom individuálně. Nadstandardní služby jsou většinou k dispozici i společenství vlastníků nad rámec údržby či správy rezidenčního objektu.

Specifickým typem služeb jsou služby doplňkové. Spočívají v práci recepce, která vlastním jménem vyhledá vhodné poskytovatele a zprostředkuje na ně kontakt svým klientům. Jedná se například o služby kosmetických salónů, manikúru, pedikúru, kadeřnictví, ale také péči o seniory nebo hlídání domácích mazlíčků.

Kde takové byty hledat?

Rezidence, které poskytují byty se zajištěnými službami, se nejvíce objevují v Praze. Developeři v této oblasti nabízí řadu lokalit, jednou z možností je rezidence Central park Praha, rezidence Sacre Coeur nebo projekt Nové Chabry. Podobný typ ubytování lze nalézt i v Brně.

Rezidence se zajištěnými službami nejsou jen hudbou budoucnosti, ale reálnou a moderní možností bydlení pro ty, kteří nechtějí svůj volný čas trávit starostmi o určité domácí povinnosti či jejich vykonáváním. Cílem je především zvýšit komfort a poskytnout vysoký standard bydlení.

Zdroj info: www.centralparkpraha.com, www.satpo.cz, www.domoplan.czwww.nove-chabry.cz

Zdroj foto: www.sxc.hu

Tagy: péče o domácnost