Kuchař do domu - nově se rozvíjející služba

Vydáno 5.5.2017 Péče o domácnost Pavla Jelínková

Služby poskytované do domu jsou dnes stále rozšířenější službou. Mimo úklidových a zahradních služeb si lze dnes objednat nákup do domu, kadeřnické, kosmetické a manikérní služby, donášku léků či knih, ale také kuchaře do domu.

Kuchař do domu - nově se rozvíjející služba

Je to nepříliš dlouho zavedená služba, kterou využívají stále více nejen firmy a subjekty, ale především se o ni začínají zajímat také domácnosti. A služba je již natolik rozšířená, že dnes existují nejrůznější weby tuto službu nabízející. A také existuje jakási databáze kuchařů do domu, kde si je lze vybírat.

Kdy může pomoci?

Kuchař do domu je vítaná pomoc při pořádání větší i menší rodinné oslavy, párty či jiné slavnostní příležitosti konané doma. Pomoc jako stvořená. Ale rovněž je přínosná pro příliš zaneprázdněné rodiče dětí, anebo i při úlevě u celodenní péče o rodiče či příbuzného, anebo čistě při únavě a nutnosti odpočinku. Všude tam se kuchař do domu uplatní.

A vždy bez nutnosti únavného nákupu surovin v přeplněných obchodech, či shánění správných ingrediencí na tu či onu chystanou dobrůtku. A plusem, jež není možno nezmínit, je také samotná časově náročná příprava všech pokrmů, potažmo pak následného úklidu kuchyně.

Originální dárek

Objednání kuchaře do domu však může být i neocenitelným a velmi originálním dárkem pro některou maminku či babičku, které tráví v kuchyních času nejvíce. Anebo také dárkem pro kamaráda či kolegu. Také je to bezprecedentně perfektní gurmánský požitek pro nejbližší rodinu, kamarády, či kolektiv spolupracovníků, který si domů pozvete.

Jistou máte, že to vždy znamená kvalitní a komfortní jídlo z čerstvých surovin, dle přání i dietní, či bezlepkové, dle zásad zdravého stravování. I na toto jsou již kuchaři do domu zařízeni. A vždy v pohodlí vašeho domova a zázemí. Dnes se kuchaři do domu často dostávají na pozici srovnatelnou s gril párty, jen s nimi máte kuchař párty a bez starostí.

Kurz vaření u vás doma

Další alternativou je možnost výuky vaření. I o tom může kuchař do domu být. Což je také jedna z možností, jak někoho originálně obdarovat, anebo se sami něčemu novému přiučit. Třeba u nějaké cizokrajné specialitky to může být docela zajímavý zážitek a de facto kurz na míru jen pro vás (vaši sešlost, rodinu). A když je zde zmíněno pohodlí u vás doma, není tím míněn jen váš příbytek, kuchaře do domu si můžete pozvat i na zahradu, chalupu či chatu (i když jsou třeba jen pronajaté).

Komfort bez starostí

Objednáte-li si kuchaře do domu, přijede k vám na požadované místo, a postará se o uvaření a nachystání všech domluvených pokrmů, teplých i studených, potažmo předtím naplánování menu a veškerých příprav s nákupem, uskladněním zbylých surovin a pokrmů a samozřejmě i úklidem prostorů, v nichž se pokrmy vařily.

A cenová relace služby?

Náklady se mohou lišit dle regionu, typu akce, velikosti a množství pokrmů i typu kuchaře (profesionál, VIP, cizinec, cizí kuchyně, specialitky). Sazba bývá smluvní, hodinová či za menu pro určitý počet osob. Hodinová se pohybuje mezi 200 až 450 Kč za hodinu, u menu např. za čtyřchodové standardní menu pro 2 osoby za 2 500 až 3500 Kč. Vše včetně nákupu surovin a dopravy.

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: kuchař do domu, nová služba do domu, vaření a příprava pokrmů