Čisté umyvadlo každý den

Vydáno 16.9.2014 Péče o domácnost Reklamní sdělení

Proč vydrží umyvadlo krásně umyté jen do prvního použití? Proč po dvou dnech vypadá jako před umytím? Máme pro vás tip, jak vyzrát na tuto sisyfovskou práci.

Americký sen: nápad

Před lety jsem byla v New Yorku a měla to potěšení být hostem v rodinné vilce. Za tu dobu jsem objevila spoustu zajímavostí a naučila se drobnou dovednost, která mi od té doby usnadňuje každodenní život.

Jednou jsem si všimla, že pokaždé, když si paní domu umyje ruce, otře ručníkem také kohoutek a umyvadlo. Automaticky to dělali i ostatní členové domácnosti včetně malých dětí. Zeptala jsem se jí, proč to dělají. S trochu překvapeným výrazem mi řekla: „Jednou týdně si platím profesionální úklid domácnosti a chci to tady mít hezké celou dobu, ne jenom první den.“

Umyjte a utřete si ruce…

Umyjte a utřete si ruce…

Rodina byla dobře situovaná, a tak si mohla dovolit house-cleaning, tedy kompletní pravidelný úklid domácnosti, ale pouze jednou týdně. Během týdne dbali na drobnou pravidelnou údržbu a jejich domov byl stále v pořádku. Nemuseli upouštět od svých nároků na pořádek ani zbytečně utrácet další peníze.

…ručníkem setřete kapky z umyvadla a úklid je hotov.

…ručníkem setřete kapky z umyvadla a úklid je hotov.

Česká realita: jak na to

Není důležité, zda máte hospodyni, nebo si uklízíte sami. Pro oba případy platí totéž: po úklidu domácnosti je zapotřebí byt malými avšak pravidelnými zásahy udržovat co nejdéle alespoň trochu čistý. Jen tak docílíte příjemného pocitu z peněz či vlastního času, který utratíte za velký týdenní úklid.

Postup na malý tip:

1. Umyjte si ruce, zastavte vodu, utřete se,
2. ručníkem setřete kapky vody z baterie a umyvadla,
3. ručník pověste.

Setření Vám nesebere více než 4 vteřiny, a pokud jej budete dělat důsledně (tedy pokaždé), umyvadlo zůstane čisté mnohem déle a vydrží až do dalšího pravidelného týdenního úklidu. Špinavého ručníku se bát nemusíte – pravidelně otírané umyvadlo není špinavé. Ručníky však měňte častěji. Jestliže spotřebujete týdně dva, tak s tímto návykem budete potřebovat tři. Vaši pračku to nikterak nezatíží.

Budeme-li dobré maličkosti shromažďovat a řídit se jimi, bude náš život mnohem hezčí.

Kateřina Habinová

Soutěž

Máte také nějaké tipy, jak usnadnit domácí úklidové práce? Prosím podělte se s nimi a napište nám na kancelar@ladyhelp.cz. Nejzajímavější „vychytávku“ pro ostatní otestujeme, zveřejníme a výherce od nás získá jednorázové mytí oken v Brně.

Tagy: LadyHelp s.r.o., úklid domácnosti