Co znamená profesionální úklid?

Vydáno 13.8.2014 Péče o domácnost Jana Urbančíková

Úklid domácnosti je běžnou součástí života každého z nás. Kdo by nechtěl mít perfektně uklizený domov? Jste přesvědčeni, že nejlépe si doma uklidíte sami? Myslíte si, že profesionální úklid se zase tak moc neliší od toho běžného? A že je v podstatě zbytečné platit za něco, co děláte sami běžně? Po přečtení tohoto článku možná změníte názor!

Co znamená profesionální úklid?

Správný úklid, a to nejen ten profesionální, musí být efektivní a rychlý. Jde přeci hlavně o čas. V případě placeného úklidu samozřejmě také o peníze. Jednou ze základních rad je postupovat od stropu k podlaze a od oken směrem doprostřed místnosti. Jaké ale jsou rozdíly mezi běžným a profesionálním úklidem?

Reklama

Úklid od profesionálů rozhodně není zbytečným plýtváním peněz. Vyškolený profesionál je schopen rozeznat více než sto druhů povrchů. Ví tedy, jak správně pečovat o rozdílné typy podlah, nábytku, i to, co použít na vzácné a drahé povrchy, jako je například mramor.

Také pomůcky, které se k profesionálnímu úklidu používají, se od těch běžných liší. Jsou výkonnější, sofistikovanější, zpravidla také účinnější. Například smeták, snad nejzákladnější uklízecí pomůcka každé domácnosti, se v profesionálním úklidu téměř nepoužívá, víří totiž prach. Jeho funkci nahrazují vysavače nebo mopy.

Nabídka je opravdu široká. Můžete využít služeb běžného (pravidelného) úklidu, které zpravidla zahrnují utírání prachu, mytí podlah, vysávání, úklid linky a sociálního zařízení, ale u některých firem také žehlení a zalévání pokojových květin. V jakém rozmezí se pohybují ceny tohoto typu úklidu v různých částech republiky, jsme pro vás zpracovali zde. Další možností je úklid generální. V tom je zahrnuto nejen mytí oken a čištění žaluzií, čištění koberců, sedacích souprav a matrací, ale i případný úklid po malířích a rekonstrukci bytu.

Jen praxe nestačí…

Nespornou výhodou profesionálního úklidu je, že ho vykonává odborník s příslušným vzděláním. Praxe je určitě důležitá, ale člověk věnující se profesionálnímu úklidu by měl mít i něco navíc. Kvalitní firmy zaměstnávají školený personál, nezřídka se jedná o osoby, které za sebou mají kurzy akreditované Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV) či Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Tyto osoby nemusí být jen personál úklidových firem, ale i jednotlivci, kteří mají osvědčení o absolvování kurzu nebo zkoušku profesní způsobilosti.

Profesionální úklid je moderní služba, jenž vám může mnohé usnadnit. Na závěr si tedy ještě jednou shrňme jeho výhody:

  • efektivita a rychlost;
  • profesionální čistící přípravky, které mohou být i ekologické;
  • výkonnější a účinnější úklidové pomůcky;
  • různé typy poskytovaných služeb – od základního úklidu až po generální;
  • školený personál, který má nejen praktické zkušenosti, ale i teoretické znalosti.

Objednání profesionálních úklidových služeb neznamená, že se sami nejste schopni o svou domácnost postarat. Právě naopak! Svěřujete tuto činnost do rukou odborníků, abyste mohli svůj čas trávit jinak, přičemž měli domov doslova zářící čistotou.

Zdroj foto: www.freeimages.com

Tagy: péče o domácnost, profesionální úklid