Neobyčejné seznamky pro seniory

Vydáno 19.8.2015 Péče o seniory Pavla Jelínková

Samota trápí mnoho lidí v celé ČR. Seniory nevyjímaje. I lidé důchodového věku by chtěli trávit podzim života s blízkou osobou. Mají vůbec šanci se dnes seznamovat?

Neobyčejné seznamky pro seniory

V klasických a online seznamkách najdete osoby staršího věku velmi zřídka a v minimálním množství. Je to dáno nejen hektickou dobou, zaměřením seznamek, ale i lidmi, u nichž přežívá povědomí, že důchodci a senioři obecně si vystačí sami.

Finanční situace mnoha seniorů dnes není růžová, a tak mnozí nejenže nemají doma techniku (počítač či notebook) k tomu, aby si alespoň ve virtuálním online světě našli kamarády a spřízněn duše, ale mimo financí jim na to někdy nestačí ani jejich znalosti.

Senior kluby a sdružení pro seniory

Proto je užitečné vyhledat a stát se členem nějakého senior klubu či sdružení pro seniory, jež se v daném regionu nachází. Tam jsou po celý rok pravidelně k mání kurzy základů práce na počítači. Ty pak k domácímu ovládání PC či notebooku zcela postačí.

Kromě toho se v těchto institucích mohou potkat s dalšími lidmi stejného věku i osudu a seznámit se. Vzniknou tak mnohá pevná kamarádství i partnerství. Další možností je využití seznamovacích večerů, pobytů a dalších akcí. A pak jsou zde také online seznamky, které kluby a sdružení pro seniory často nabízejí.

Tyto online seznamky nejsou zaměřeny ryze na hledání partnera, ale rovněž na nalezení kamarádství a přátelství se stejně „postiženými“ osobami. Senioři tak mohou společně podnikat různé činnosti – sdílet společné zájmy (hudbu, knihy, sběratelství, kutilství), chodit spolu na procházky, návštěvy kulturních akcí, jezdit na výlety, pobyty, anebo si jen popovídat.

Seznamky klubů seniorů nebo sdružení pro seniory se však nezaměřují jen na seznámení dvou osamělých lidí ke sdílení zájmů, přátelství, či partnerství. Mají širší rozměr. V jejich nabídce najdete i rubriky dopisování, prarodiče hledají vnoučata a vnoučata hledají prarodiče.

Kde seznamku pro seniory najdete?

Ke kontaktu na různých akcích navštivte tyto stránky

Zdroj foto: www.flickr.com

Tagy: kluby pro seniory, sdružení pro seniory, senior, seznamky pro seniory