Senior Pasy: život 55+ se slevou a výhodami

Vydáno 12.11.2013 Péče o seniory Pavla Jelínková

Senior Pas je karta pro seniory, která jim velmi podstatně dokáže zpříjemnit život lidem, kterým už je více než pětapadesát let. Váže se na ni mnoho úlev a slev na výrobky a služby, které jsou držitelům karty poskytovány. Jeho působnost je však zatím v několika moravských krajích a na Vysočině.

Slevy, služby, nákupy

Projekt Senior Pas je pestrý, rozsáhlý a jednotný systém slev, který je ve formě přidržených karet poskytován zcela zdarma. Slevy ve výši 5 – 50% se vztahují na nákup výrobků a využití služeb v oblasti zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělání, muzea, galerie i na spotřební nákupy.
Projekt vznikl v Jihomoravském kraji a na podporu osob ve věku nad 55 let. Karta Senior Pas nabízí mimo mnoho zajímavých slev také dobrou příležitost k aktivnímu životu a ukazuje, že život po padesátce končit nemusí. Kartu lze pořídit jak sobě, tak rodičům či přátelům, a hodí se i jako velmi originální dárek.

Jak na to a co z toho

** Senior Pas lze získat online registrací nebo vyplněním a odesláním registrační ho formuláře na adresu Senior Pas, Mendlovo nám. 1a, 603 00, Brno. O kartu nemusí žádat přímo senior, ale i jeho blízcí – partner, rodina, přátelé. Držiteli Senior Pasu mohou být osoby od 55 let s trvalým bydlištěm na území České republiky, konkrétně v krajích Jihomoravském, Moravskoslezském, Královéhradeckém, Olomouckém Pardubickém a Kraji Vysočina, přičemž se působnost pasů stále rozšiřuje do dalších krajů.
K uplatnění slevy je nutno předložit Senior Pas, jinak není poskytovatel povinen slevu poskytnout. Karty jsou vydávány průběžně, o jejich zaslání je žadatel informován předem a nic není podmíněno financemi – Senior Pas je vydáván zdarma. Každý senior nad 55 let obdrží pouze jeden Senior pas. Karty se tisknou ve větším množství vždy v cyklech, následně jsou rozesílány poštou přímo na adresu bydliště seniora, respektive žadatele nebo po dohodě na příbuzné a přátele. Doba od registrace po doručení karty je maximálně 5 týdnů, ze současné praxe vyplývá, že je to zhruba měsíc. Senior Pas si lze nechat vyrobit na počkání v centrále projektu na výše uvedené adrese. E-mailová adresa není podmínkou, je ale výhodou, protože lze jeho prostřednictvím obdržet pravidelné aktuální informace o projektu Senior Pas a slevách v něm.
Na Senior Pas patří podpis jeho držitele, a to na zadní stranu, kde je bílý proužek určený k podpisu karty. Při ztrátě je dobré kontaktovat emailem poštou nebo telefonicky centrálu, a uvést registrační údaje (jméno držitele karty, adresa). Karta bude následně znovu zaslána. Senior Pas má neomezenou platnost.
S kartou Senior Pas se váže služba Senior plus, což je bezplatná poradenská služba v oblasti financí a práva, poskytovaná profesionály.

Zdroj foto: www.seniorpasy.cz

Čtěte více

Oline registrace

Registrační formulář

Rozcestník pro vyhledávání slev Senior pasu

Akční slevy Senior pasu

Senior Plus

Kontakty na krajské pobočky Senior pasu

Tagy: péče o seniory