Veletrhy 2014 – kdy a kam vyrazit za novinkami z oblasti péče o domácnost

Vydáno 27.2.2014 Pomoc v domácnosti Jana Urbančíková

Z široké nabídky veletrhů pořádaných v roce 2014 jsme pro vás vybrali to nejzajímavější z oblasti péče o domácnost. V následujících řádcích vás seznámíme s veletrhy, na nichž můžete vidět, a v některých případech i na vlastní kůži zažít, nejnovější trendy a novinky v oblasti péče o děti, seniory, zvířecí miláčky, osoby s hadicapem a zahradu.

Veletrhy 2014 – kdy a kam vyrazit za novinkami z oblasti péče o domácnost

I v tomto roce můžete navštívit celou řadu veletrhů nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech České republiky. Pro lepší přehlednost jsou veletrhy rozděleny podle tématu do několika kategorií: veletrhy o dětech a pro děti, veletrhy (nejen) pro seniory, veletrhy pro osoby s handicapem a nejen pro ně, péče o domácí mazlíčky a péče o zahradu. Některé veletrhy zveřejňují podrobnější popis akce a plán doprovodného programu postupně, proto na konci odstavců vždy uvádíme, kde hledat podrobnější informace.

Veletrhy o dětech a pro děti

Prodítě (Veletrh potřeb pro dítě)

Kdy: 6. – 9. 3. 2014
Kde: Brno – Výstaviště, Pavilon V

Veletrh Prodítě se věnuje široké škále dětských potřeb. V tomto ročníku jsou nově rozvíjena témata jako volnočasové aktivity, zdravá výživa, bioprodukty a kosmetika pro děti, cestování rodin s malými dětmi a další. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program, na návštěvníky v dětském věku čeká celá řada soutěží, ale také Disney kino, další akce jistě potěší nejen dětské, ale i dospělé diváky, jako například magická show Pavla Kožíška S kouzly kolem světa. V rámci veletrhu můžete využít také dětský koutek, přebalovací koutek nebo poradnu pro těhotné.

Ceny vstupného:

 • základní 160 Kč
 • zlevněné (platí i pro registrované návštěvníky) 130 Kč
 • rodinné 250 Kč

Více informací na stránkách veletrhu.

For kids

Kdy: 3. – 6. 4. 2013
Kde: Praha – PVA Expo

Tento veletrh je součástí soboru veletrhů For family. For kids nabízí průřez vším, co dětem zpříjemní a rodičům usnadní život. Součástí veletrhu jsou také odborné workshopy a konference. Doprovodný program nabízí mimo jiné možnost účastnit se soutěže Dětská tvář veletrhu. Ve stejné době se uskuteční také třetí ročník veletrhu For teens, který je zaměřen na volnočasové aktivity a vzdělávání pro náctileté do 16 let.

Ceny vstupného:

 • základní 150 Kč
 • zlevněné 70 Kč
 • rodinné 300 Kč

Více informací najdete na stránkách veletrhu.

For babies

Kdy: 2. 10. – 5. 10. 2014
Kde: Praha – PVA Expo

Pátý ročník veletrhu For babies přináší novinky v potřebách pro kojence, dětském nábytku a módě pro nejmenší. Součástí veletrhu bude také odborný doprovodný program. Ve stejné době se budou konat i veletrhy For Toys a For games, zaměřené na hračky pro nejmenší, ale i starší děti.

Vstupné na minulý ročník tohoto festivalu bylo 150 Kč pro dospělého nebo dítě nad 150 cm, pro dítě menší než 120 cm to bylo 20 Kč, pro větší 50 Kč.

Více informací získáte zde.

Veletrhy (nejen) pro seniory

For senior

Kdy: 3. 4. – 6. 4. 2014
Kde: Praha – PVA Expo

For senior je odborný veletrh zaměřený na seniory, nabízí například praktické ukázky pomůcek určených pro seniory a doprovodný program v podobě odborných workshopů a konferencí. Na veletrhu budou mít své zastoupení také svazy a společnosti zastupující odborníky.

Ceny vstupného:

 • plné vstupné 150 Kč
 • zlevněné vstupné (platí pro důchodce a účastníky registrované přes internet) 70 Kč
 • rodinné vstupné 300 Kč

Více informací naleznete zde.

Mezi námi

Kdy: 12. – 14. 6. 2014
Kde: Olomouc – Výstaviště Flóra Olomouc

Výstava Mezi námi není určena pouze seniorům, už v roce 2013 byla zaměřena zejména na zdravý životní styl, pohyb a relax jak pro seniory a osoby s handicapem, tak pro zdravé. Loňský ročník výstavy byl spojen s veletrhem poskytovatelů sociálních služeb a celou řadou dalších doprovodných aktivit. Jednou z nich byl například druhý ročník akce Senioři bez hranic. I v tomto roce se bude souběžně se s touto výstavou konat Vyznání růžím – výstava určená pro pěstitele a milovníky růží. V minulém roce byl na obě akce vstup zdarma.

Pro více informací si prohlédněte webové stránky Výstaviště flóra Olomouc.

Výstava poskytovatelů sociálních služeb

V této kategorii bychom vás chtěli upozornit ještě na jednu výstavu. Jedná se o právě probíhající výstavu poskytovatelů sociálních služeb, která se koná v Uherském Hradišti v kině Hvězda. Tato výstava přináší přehledné informace o sociálních a navazujících službách poskytovaných v Uherském Hradišti a blízkých obcích.

Veletrhy pro osoby s handicapem a nejen pro ně

Život bez bariér

Kdy: 10. 10. – 12. 10. 2014
Kde: Ostrava – Výstaviště Černá louka

Život bez bariér se zabývá tématikou stáří a handicapu. V minulém roce na tomto veletrhu vystavovalo 84 vystavovatelů a mezi jeho mediální partnery patřila například Česká lékárna, a. s. – síť lékáren Dr. Max, Liga vozíčkářů a organizační sdružení SENIORS. Součástí doprovodného programu byla interaktivní výstava „Oči nevidomých, uši neslyšících“, vystoupení tanečního souboru seniorek Jiřinky Paskov, nebo ukázka výcviků psů a canisterapie v podání organizací Podané ruce, o. s. a Pomocné tlapky, o. p. s.

Co je vše připraveno pro tento ročník, bude zveřejněno na stránkách veletrhu.

Ceny vstupného:

 • dospělí 70 Kč
 • důchodci, děti, studenti a osoby s průkazem ZTP 50 Kč

Non-handicap

Kdy: 22. – 24. 10. 2014
Kde: Praha – Incheba Expo Praha

Non-handicap je výstava zaměřená na problematiku zdravotního postižení, probíhá současně s veletrhem PRAGOMEDICA. Součástí doprovodného programu pro tento, už osmnáctý ročník, bude například přednášky společnost Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené o.p.s., ale jistě i mnoho dalších. Další informace o samotné výstavě i o doprovodných akcích se budou postupně objevovat, pro více informací tedy sleduje webové stránky.

 • Vstupné je zdarma

Péče o domácí mazlíčky

For pets

Kdy: 3. – 6. 4. 2014
Kde: Praha – PVA Expo

For pets je odborný veletrh zaměřený na chov veškerých domácích zvířat, tedy nejen na psy a kočky, ale i exotické ptactvo, terarijní zvířata, drobné savce, hlodavce a akvaristiku. Součástí veletrhu je poradenství a prezentace veterinárních institucí, chovatelských klubů, stanic a škol. Představeny budou také mimo jiné novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních a kosmetických přípravků.

Ceny vstupného:

Péče o zahradu

For garden

Kdy: 20. – 23. 3. 2014
Kde: Praha – PVA Expo

Na pražském výstavišti můžete navštívit už osmý ročník mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně. Tento veletrh nabídne průřez všemi zahradními obory – realizace a údržba zahrad, zahradní nábytek, technika, závlahy a další. Tento veletrh také představí novinky a trendy nadcházející sezóny.

Ceny vstupného:

 • základní 150 Kč
 • zlevněné (platí pro studenty, důchodce a objednávky po internet 100 Kč
 • děti do 10 let, osoby s průkazem ZTP a jejich doprovod, tisk zdarma

Hobby

Kdy: 14. 5. – 18. 5. 2014
Kde: České Budějovice – Výstaviště České Budějovice

Veletrh Hobby je přehlídkou nářadí a dalších zařízení pro péči o zahradu, ale také pro stavebnictví, klimatizaci, vytápění a další odvětví. Na této akci bude probíhat také 10. Ročník Mistrovství Evropy parketářů.

Ceny vstupného:

 • plné vstupné 100 Kč
 • zlevněné vstupné 60 Kč
 • rodinné vstupné 220 Kč

Více informací získáte na webových stránkách veletrhu.

Zelený svět

Kdy: 5. 9. – 6. 9. 2014
Kde: Brno – BVV, pavilon A, hala A1

Zelený svět je mezinárodní odborný zahradnický a floristický veletrh, který má již třináctiletou tradici. Jedná se o veletrh odborný, což znamená, že je primárně určen pro ty, co podnikají v zemědělství, zahradnictví a floristice, ale také pro ty, kteří se zajímají o služby v těchto oborech. Můžete zde najít například svého budoucího zahradníka nebo floristu. Součástí veletrhu je floristický program a odborný seminář Parky pro život Zahrady pro radost.

Ceny vstupného:

 • dospělí 150 Kč
 • mládež do 18 let a studenti zdarma

Více informací hledejte na stránkách veletrhu

Zdroj foto: www.sxc.hu