Znáte Senior Pointy?

Vydáno 25.10.2013 Péče o seniory Pavla Jelínková

Senior Pointy jsou kontaktní místa, kde se senioři mohou setkávat, popovídat si, ale především získat informace z oblasti sociální, zdravotnické, právní či finanční. Zatím jsou ve třech krajích republiky. Pokud i vás zajímá, co vše vám nebo seniorovi ve vašem okolí mohou nabídnout, čtěte dál.

Kromě informací ze sociální, právní či zdravotnické oblasti se na Senior Pointech senioři dozvídají o preventivních opatřeních od Policie ČR či pořádaných akcích, kulturních a společenských. Získají tu i novinky a podrobnosti o zdravotnických a sociálních službách. Senior Pointy pokrývají široké spektrum informací, které jsou pro osoby starší 55 let důležité.
Projekt Senior Point, který stojí za vznikem těchto kontaktních míst, si vzal za cíl větší zapojení starších osob do života, pomoci jim orientovat se v obrovském množství informací a ulehčit fungování i komunikaci s úřady, lidmi, institucemi a okolím.

Kde všude jsou?

Senior Pointy vznikly v roce 2011 a nyní je najdete v okresních městech. V současnosti fungují v Jihomoravském kraji, kde je devět poboček, v Moravskoslezském kraji, který má zatím jednu pobočku stejně jako kraj Vysočina. A stále jich přibývá. Senior Pointy jsou určeny seniorům a všem osobám starším 55 let.

Jak to funguje?

Na jednotlivých kontaktních místech je k dispozici vyškolený pracovník, který poskytuje informace ze široké oblasti – bezpečnosti, sociální, zdravotní a bytové problematiky, prevence, kulturních a volnočasových aktivit. Součástí každého Senior Pointu je i bezplatná právní a finanční poradna.


Co vše Senior Pointy „umí“?

  • po objednání je k mání zdarma právní a finanční poradna
  • školená obsluha poradí i pomůže najít ty správné informace
  • k dispozici je zde počítač s přístupem na internet
  • kontaktní místo nepostrádá čtenářský koutek s časopisy
  • nechybí ani malé občerstvení
  • senioři si mohou popovídat v přátelském prostředí
  • všechny tyto služby jsou poskytovány zdarma
  • všechna kontaktní místa Senior Pointu jsou bezbariérová, – v centrech měst, s příjemnou obsluhou a vybavena toaletou

Mimo seniory jsou Senior Pointy přínosné rovněž místním samosprávám a organizacím, zabývajícím se programy pro seniory, protože zde mohou velmi dobře své služby a akce prezentovat. Kontaktní místa tak napomáhají i prohloubení komunikace mezi samosprávou a seniory. Realizátorem projektu Senior Point je Společně, o.p.s.

Čtěte více

Zdroj foto: www.seniorpointy.cz

Tagy: péče o seniory