Chcete v novém roce více cvičit? Nemarněte čas dojížděním a trenéra si povolejte až k vám domů!

Vydáno 17.1.2013 Péče o domácnost Pavla Jelínková

Chcete cvičit a nemáte dostatek času na docházku za pohybem nebo hlídání pro své děti či nemůžete nechat některé členy domácnosti déle samotné? Není v blízkosti vašeho bydliště žádná vhodná posilovna nebo fitness centrum? Nevadí, vždyť nikam nemusíte! Mnozí cvičitelé a trenéři rádi přijdou za vámi až domů.

Právě s ohledem na výše nastíněné důvody napadlo řadu aktivních osob začít poskytovat lidem služby osobních trenérů a cvičitelů do domu, kteří se zájemcům zcela časově přizpůsobí. V současnosti již u nás existuje několik firem a společností, které toto nabízejí. Služba je u klientů stále více oblíbená a rozšiřuje se.

Nabídka je pestrá

Výběr trenérů a cvičitelů je dnes široký a jejich vzájemná konkurence v různých okresech má pozitivní vliv na cenu, kterou snižuje. Některé společnosti se nespecializují pouze na cvičení, ale nabízejí i další služby jako například masérské či fyzioterapeutické, nebo se věnují speciálnímu cvičení, jako je třeba jóga, případně poskytují odborné rady od výživových specialistů. Také je to cvičení v přírodě, v kanceláři, vzorový jídelníček a rady ohledně pomůcek ke cvičení.

Napoprvé většinou zdarma

Samotnou službu si je možno nejprve většinou zdarma vyzkoušet, a to při první ukázkové lekci u vás doma. Veškeré cvičební pomůcky si trenér přiveze sebou sám. Jestliže se vám bude cvičení líbit a vyhovovat, lze si domluvit pravidelné cvičení v hodinu, která nejvíce sedí právě vaší situaci a životním podmínkám.
Cvičení je doporučováno absolvovat dvakrát týdně, protože jedině tak dojde k rychlému vylepšení fyzické kondice. Trenér vám sestaví tréninkový plán tak, aby docházelo k pozitivnímu vývoji organismu. Běžně plán sestává z deseti lekcí, v nichž je již zakomponován i jídelníček a rady výživového poradce.
Osobní trenér přijede k vám domů a vy si sami určujete místo a čas tréninkových lekcí. K samotnému průběhu cvičení potřebujete třeba jen 2×2 metry prostoru a 60 minut volného času. Při osobním tréninku jsou využívány nejrůznější metody jako strečink, kalanetika, kardio kickbox a jiné. Ty jsou doplněny balančními, posilovacími a boxerskými pomůckami.

Na kolik cvičení doma přijde?

Ceny lekcí jsou vždy různé, často smluvní a odlišné regionálně. Odvíjí se i dle vzdálenosti dojížďky za zájemcem. V pevné sazbě se pohybují od 200 do 400 korun za hodinu, přičemž v případě zakoupení určité sady lekcí jsou pak jednotlivé hodiny ještě levnější.

Zdroj foto: Flickr.com

Tagy: péče o domácnost