Každá zahrada může být krásná a zimně vánoční

Vydáno 11.12.2012 Péče o zahradu Pavla Jelínková

Podzimní údržbou a zazimováním rostlinek nemusí vaše péče o zahradu končit. Může vám totiž přinášet radost i v době vegetačního klidu, kdy na ní jinak není nic moc na práci. Jak? Dejte jí vánoční háv! A nestačíte-li na to sami, můžete si na pomoc přizvat zahrádkářskou­ firmu.

Klasický podzimní servis firem poskytujících zahradnické služby je v současnosti doplněn o nestandardní sezónní nabídku vánoční výzdoby domů a zahrad, ale také třeba exteriérového vánočního osvětlení. Jde o spojení funkčnosti – jíž je kontrola ochrany proti mrazu a poškození rostlin – s určitou dávkou designového zahradnického vkusu. Formu a celkový rozsah služeb si může každý zákazník určit sám, tedy pokud má přesnou představu, co a jak by chtěl, anebo využít návrhů zahradních architektů.

Klasicky či rozverně

součástí výzdoby zahrady je i dům a jeho veranda

Do vánoční výzdoby zahrady lze zakomponovat i dům a jeho verandu

K výzdobě se využívají nejrůznější materiály, do přírodních až po syntetické, ale vždy se přihlíží ke stavbě, stylu domu a zahrady tak, aby vše do okolí zapadalo a ladilo s ním. Vánoční výzdoba je trochu lesklejší a pestřejší než dekorace v jiných ročních obdobích, ale to k tomuto času patří. Každý si může dle svého gusta zvolit, zda bude jeho výzdoba klasická a tradiční, nebo hodně veselá a rozverná. Uvidíte, že vaše zahrada bude poutat svojí vánoční krásou i okolí, které kolem ní rádo bude chodit i pěšky v zimě.

K nabídce patří také návrh a instalace vánočního osvětlení zahrady a domu, a to včetně kompletních služeb firemních techniků jak při přípravě, tak i při montáži elektroinstalace. Samotnou předlohu a přípravu zahradnická společnost rovněž zařizuje sama (ideálně před napadnutím sněhu), v rámci služby. A celá tahle paráda nemusí sloužit jen jednu vánoční sezonu, ale je navržena tak, aby byla funkční několik let.

Tip: Pokud si raději zdobíte dům a zahradu sami, prohlédněte si vánoční osvětlení od české firmy EMOS. Instalaci zvládne každý a krásné osvětlení tak můžete mít za chvíli nainstalované. Milovníci světelných efektů pak ocení zejména laserové projektory promítající vločky či hvězdy, díky kterým váš dům v ulici snadno vynikne.

Ceny určují specifika domu

Zajistit službu lze buď osobní návštěvou vybraného zahradnického centra, nebo telefonicky, ale také on line, a to prostřednictvím formuláře na stránkách firmy, nebo e-mailem. Společnost pak sama zájemce kontaktuje, dohodne návštěvu jeho zahrady ve vhodném termínu, a na jejím základě mu předloží optimální návrhy i s kalkulací ceny. Nebo akceptuje přání zákazníka a cenu za jeho požadavky vyčíslí.
Ceny veškerých těchto prací jsou dnes projednávány individuálně, smluvně. Každý pozemek, zahrada a dům je totiž jiný a proto nelze dopředu konkrétně říci nějakou sumu za službu. K provedeným pracím patří i záruka.

Zdroj foto: Flickr.com

Tagy: péče o zahradu