Komfotrnější bydlení zajistí montáž žaluzií a rolet do oken u vás doma

Vydáno 22.6.2013 Péče o domácnost Pavla Jelínková

Než pracně vypočítávat, kolik a čeho budete potřebovat, shánět, zjišťovat a nakupovat všechny doplňky k montáži a nakonec se trápit se samotnou instalací, není mnohem komfortnější zajistit si nákup, vyměření a následnou montáž žaluzií najatou firmou?

Při rekonstrukci bydlení či zařizování nového je tato služba k nezaplacení. A opět na výsluní a hodně žádaná. Někdo by nákup i instalaci zvládl sám, jiný ne. A firem, které tuto službu nabízejí, je velké množství, často i s letitými zkušenostmi. V současnosti jsou žaluzie i rolety nabízeny v pestrém spektru barev a s jejich pomocí lze pěkně umocnit design interiéru.

Když se řekne žaluzie…

Snad každý je zná. Žaluzie jsou vlastně protislunečnítermoizolační clonou, pomáhají zachytit sluneční světlo, přičemž umožňují regulaci jeho intenzity do interiéru. Pro svoji nenáročnou obsluhu i údržbu jsou již po léta oblíbeným doplňkem mnoha bytů i rodinných domů.

Druhy žaluzií

Dle umístění rozlišujeme žaluzie vnitřní a venkovní a dle typu horizontální a vertikální.

 • Venkovní žaluzie jsou efektivnější termoregulací, jejich konstrukce je robustnější, ale tím pádem i odolnější. Tyto žaluzie zamezují přehřívání interiéru, a to i při zachování dostatečného množství denního světla.
 • Horizontální vnitřní žaluzie jsou výhodné pro svoji minimální údržbu, široké použití a také se hodí do všech typů oken. Jsou k mání v širokém výběru nejrůznějších materiálů a barev a cenově velmi dostupné. Velmi pěkně doplní okno, splynou s ním v jeden celek, anebo je ozvláštní.
 • Vertikální vnitřní žaluzie tvoří v podstatě dekorativní prvek zastínění interiéru, který je k mání v širokém výběru lamel v provedení látka, plast i dřevo, a nově i v nehořlavých materiálech. S vertikálními žaluziemi lze místnost s velkou prosklenou plochou přeměnit v útulný interiér nebo jakýkoli prostor předělit. Předností vertikálních žaluzií je jejich nastavení do libovolné polohy lamel a tím i regulovatelnost světla v místnosti.

Rolety a roletky…

Rolety patří mezi oblíbená stínidla oken, jsou totiž velmi účinné, pohodlné na ovládání a ideální všude tam, kde chceme chránit místnosti před nadměrným slunečním světlem, teplem nebo zvědavci. Jsou k dostání v mnoha variantách designu.

Druhy rolet

Rolety mohou být vnitřní a venkovní, tedy předokenní. Podle typu lze dělit na klasické látkové anebo třeba japonské stěny.

 • Předokenní rolety jsou robustnější, ale též odolné proti povětrnostním vlivům. Běžným doplňkem těchto rolet je motorické ovládání s možností skupinového či jednotlivého ovládání.
 • Látkové rolety dokonale zastiňují interiér, doplňují okno a interiér svým vzhledem. Jsou nabízeny v široké škále dekorů a látek.
 • Japonské stěny patří k velmi originální a moderní variantě zastínění krátkých i delších prostor, oken a křídel balkonů a teras. I zde jsou k výběru nepřeberné variace látek, dekorů a materiálů. A je možno zvolit si manuální nebo motorické ovládání.

Proč ano firmě s nabídkou montáží na objednávku?

Je to ideální řešení se vším všudy – s prodejem a montáží zvoleného druhu stínění u vás doma. Montáž je realizována maximálně do týdne. Firmy běžně nabízejí množstevní slevy – to znamená, že na okna v celém bytě či domě je vždy cena lepší nežli za jednotlivé okno. Mimoto jsou k mání akční nabídky a sezónní slevy. Dostupnost firmy bývá běžně od pondělí až do neděle a samozřejmostí je časové přizpůsobení zákazníkovi. Vždy se jedná o kompletní servis s výrobou (či objednávkou od subdodavatele) na míru, včetně záruky a s pozáručním servisem.


Realizace v několika krocích:

 • Telefonicky či e-mailem sjednaná předběžná schůzka se zvoleným dodavatelem u vás doma.
 • Předběžná schůzka zahrnující kalkulaci s výměrou oken.
 • Následuje nabídka druhu stínění (žaluzie nebo rolety).
 • Váš výběr druhu včetně barvy a stylu.
 • Případná platba zálohy.
 • Dohodnutí termínu dodání s montáží stínění.
 • Realizace objednávky v dohodnutém termínu s montáží u vás doma.
 • Platba služby a potvrzení záruky.

A na kolik to přijde?

Ceny za montáž žaluzií a rolet do oken jsou většinou smluvní a vycházejí z metrů čtverečných materiálu a dle rozměru okna. Je to dáno v současnosti opravdu širokou nabídkou techniky, materiálů, provedení a úpravami na míru. Proto firmy neuvádějí konkrétní ceník. Měření a kalkulaci ceny však nabízejí z většiny zdarma, a to i v případě, že další realizace objednávky se konat nebude. Stojí zatím velká a stále širší konkurence.

Pro orientaci

Z vlastní zkušenosti při využití této služby můžeme pro orientaci uvést příklad:
Stínění do bytu 2+1: dvě dvoudílná plastová okna a jedno dvoudílné francouzské okno. Celková cena s vyměřením, kalkulací, výběrem druhu a typu stínění (kovové žaluzie v designu béžová mat) a jejich montáží činila celkem 2.178,– Kč. K tomu dva roky záruky a pozáruční servis. Služba byla uskutečněna k velké spokojenosti – s rozumnou cenou, příjemným jednáním majitele firmy, profesionálním přístupem pracovníků a precizní i rychlou realizací.

Zdroj foto: www.flickr.com

Tagy: péče o domácnost