Nově se rozvíjející služba - kosmetička do domu

Vydáno 21.3.2017 Péče o domácnost Pavla Jelínková

Služby do domu jsou velmi rozmanitá sféra. Již jsme zmínili na našem portálu mnohé z nich. A tak jako všechny oblasti, i služby do domu se mění, některé zanikají, jiné přibývají, a mnohé expandují. K těm, které se objevily nedávno, patří kosmetička do domu.

Nově se rozvíjející služba - kosmetička do domu

Mnozí lidé mají trvalé či občasné zdravotní problémy. Zdraví jim nedovolí příliš pohybu mimo bydliště. Nebo jsou zde lidé, kteří nemohou z různých jiných důvodů (péče o jinou osobu, dítě) z domu. A pak jsou zde ti, kteří jsou velmi zaneprázdněni a jsou rádi, když dorazí domů. A právě takovýmto osobám vyšly vstříc živnostníci a firmy provozující kosmetické služby – konkrétně je to kosmetička do domu.

Je to vcelku nově se vyvíjející služba realizovaná v domácnostech klientů, čili ji firmy a živnostníci poskytují u klienta doma. Je určena všem, kdo se nemohou z nějakého důvodu (snížená pohyblivost a vyšší věk, handicap, nemoc a indispozice, vytíženost, zaneprázdněnost) dostavit do salonu a výhodou kosmetiky do domu je individuální přístup.

A tak se mimo manikúry a pedikúry do domu a mobilních kadeřnictví, stane právě kosmetička do domu dalším příjemným prvkem, který mohou lidé využít pohodlně a příjemně u sebe doma.

Tato péče je zastřešena živnostenským oprávněním poskytovatele a schváleným provozním řádem od krajské hygienické stanice na základě zákona č. 258/2000 Sb.

Jak si službu objednat?

  • vyhledat si službu nejblíže vašemu bydlišti (osobně, na internetu)
  • zaznamenat si jejich telefonní číslo, nebo email
  • a objednat (osobně, telefonicky či emailem)
  • v případě handicapované či imobilní osoby je elektronický nebo telefonický kontakt ideální

Časové možnosti poskytované služby

Kosmetička do domu má regionálně jemně odlišný charakter jak v rozsahu nabídky služeb, tak v čase, v němž lze službu objednat a realizovat. Vše je odvislé od informací získaných na internetu – na webových stránkách, v katalozích firem atp., kde tyto informace (jaké služby konkrétně kosmetička nabízí a kdy je možno objednat), jsou vždy vedeny. O času realizace (návštěvy u vás doma) se domluví zájemce o službu v rámci kontaktu.

Většinou se do určité vzdálenosti (cca do 25 km) neúčtuje dopravné a kilometrovné, v případě delší vzdálenosti pak je účtováno za každý započatý kilometr v rozmezí od 10 a do 15 Kč/km.

Na kolik to přijde a jak dlouho kosmetické ošetření potrvá?

Cenové rozpětí je regionálně trochu odlišné a flexibilní. Ceník je často vyvěšen na webových stránkách firmy, salonu, či živnostníka. Pro úplně nové a stálé zákazníky jsou často k mání akce a slevy. Veškeré kosmetické úkony jsou v délce 30, 60, 120 minut, ovšem přesný čas se určí až při domácí návštěvě, dle náročnosti úkonu i požadavku klienta.

Zatím je to rozvíjející se služba a moc firem a živnostníků ji ještě takto do domu neposkytuje. Ovšem stále jich přibývá a tak lze říci, že se tato nově poskytovaná služba do domu zdárně rozvíjí.

Tipy na firmy poskytující kosmetiku do domu

Zdroj foto: Pixabay.com