Online žádosti příspěvku na bydlení slaví úspěch

Vydáno 24.7.2022 Příspěvky a dávky Pavla Jelínková

Ministerstvo práce a sociálních věcí od 1.7. 2022 spustilo zjednodušení administrace příspěvku na bydlení. Od 1. července jej lze požádat online, čímž odpadá nutnost vyplňování formulářů. pobočkách Úřadu práce. Na webu MPSV je možné vyplnit nový digitální formulář, a to nejen na notebooku a počítači, ale i na chytrém telefonu či tabletu.

Online žádosti příspěvku na bydlení slaví úspěch

Po více než polovině měsíce od spuštění, uživatelé hodnotí tuto možnost jako mnohem jednodušší a tím schůdnější. Aplikaci pro smart telefony hodnotí uživatelé jako podařenou a jednoduchou. Umí se s ní vypořádat i mnozí senioři. Nové prostředí je přívětivé a návodné, přičemž vyžaduje zadání pouze těch údajů, které jsou pro poskytnutí příspěvku nutné a stát zároveň nemá možnost si dané údaje dohledat.

Žadatel dokládá na webu náklady na bydlení, příjmy včetně osob, které s ním žijí ve společné domácnosti. K ověření žadatele je nutné přihlášení pomocí některé z forem elektronické identity občana, např. mobilního klíče eGovernmentu nebo BankID. Kdokoliv si chce předem zjistit, zda a v jaké výši na příspěvek na bydlení dosáhne, má k dispozici jednoduchou online kalkulačku.

Mimo online žádosti je stále možné o příspěvek na bydlení požádat i na kontaktních pracovištích Úřadu práce. K dispozici jsou žadatelům pro všechny druhy pomoci pracovníci call centra na bezplatné lince 800 77 99 00.

Zdroj info: MPSV

Zdroj foto: Pixabay.com

Tagy: příspěvek na bydlení, žádost o příspěvek online