Ošetření v domácím prostředí ocení nejen lidé, ale i zvířata. Využijte terénních služeb veterinářů!

Vydáno 14.12.2012 Péče o zvířata Pavla Jelínková

Nemůžete nebo nechcete se svým zvířecím miláčkem na návštěvu veterináře a potřebujete jeho pomoc? Co dělat a jak situaci vyřešit? Jednoduše. V současnosti už za ním nemusíte, postačí si online či telefonicky objednat veterináře až domů. Služba to sice není běžná, ale je dnes čím dál častější.

Je mnoho lidí, kteří chovají domácího mazlíčka a nemohou ho z jakéhokoli důvodu dovést v případě potřeby k veterináři. Jsou i tací, kteří prostě preferují ošetření veterinárním lékařem ve známém prostředí u nich doma a nechtějí své zvířátko stresovat cestou do ordinace ani pobytem tam. Také se třeba obávají přenosných chorob, které by mohly v kontaktu s jinými zvířaty postihnout to jejich.

Pro všechny tyto klienty je určena nepříliš známá veterinární služba do domu. Ošetření zvířat v domácím prostředí se provádí v pohodlí vašeho domova, na základě elektronické objednávky, buď prostřednictvím objednávkového formuláře přímo na stránkách veterinární firmy, nebo e-mailem, ale také telefonicky. Ordinace mají většinou vymezen region, ve kterém působí, a nabídka služeb bývá obdobná.

Veterinární lékař je schopen provést to, co je v terénu možné. Patří sem:

  • základní vyšetření a aplikace léčiv
  • prevence: očkování, odčervení, prodej a aplikace přípravků proti blechám a klíšťatům
  • vystavení očkovacího průkazu, pasu a poradenská činnost
  • toaleta análních žláz, ošetření drápků, vyšetření a čištění uší, vyšetření očí
  • ošetření ran – jednoduché chirurgické zákroky (ošetření nekomplikovaných zranění)
  • zklidnění zvířete, euthanasie
  • odstranění zubního kamene a vyšetření po pokousání člověka
  • laboratorní vyšetření krve (hematologické, biochemické, sérologické), další vyšetření
  • v případě složitější diagnostiky (RTG, USG, endoskopie) nebo nutnosti operativního řešení se zasílají zvířecí pacienti na specializované pracoviště

Při častém využití za méně

Ceny veterinární služby do domu jsou smluvní a odvíjejí se od délky a náročnosti ošetření. Při opakovaném ošetření a pro stálé klienty bývají k mání zajímavé slevy a druhá a další návštěva zdarma.
Jízdné činí 7 – 10 Kč/km, pohotovostní návštěva se pohybuje mezi 150 – 300 Kč. Některé veterinární firmy zajišťují v případě úmrtí zvířete i asanační službu, která se řeší podle jeho velikosti a vzdálenosti odvozu.

Zdroj foto: Flickr.com

Tagy: péče o zvířata