Zahradní technika a nářadí nemusí být hlavolam

Vydáno 18.4.2013 Péče o zahradu Pavla Jelínková

K péči o zahradu je často zapotřebí nejrůznější nářadí a zahradní technika. Jenže ta někdy umí být pro mnohé z nás pěkný hlavolam. Pokud si s ní nevíte rady, dále se s netrapte zkoumáním a někdy i nebezpečným zkoušením, a sjednejte si radši pomocníky k sestavení a ukázce zahradní techniky přímo z řad profesionálů.

Mnozí obdrželi jako dárek či si sami koupili zahradní náčiní nebo techniku, jenže ne vždycky vědí, jak s věcí vhodně a správně zacházet. To vše lze řešit nalezením firmy, která si s tím poradí. Ta u vás doma nejen sestaví a předvede nářadí a zahradní techniku, ale také vám poradí, jak ji udržovat a kde ji nejlépe uskladnit, aby nedošla k újmě.

A kdo takové služby nabízí?

  • Firmy pro úpravu zahrad – k nim „zahradní pomocníci“ zcela samozřejmě patří – a můžou to být třeba právě i ti vaši.
  • Prodejci zahradní techniky – ti to mají přímo v „popisu práce“ a u vás doma, respektive na vaší zahradě vám ukáží, smontují, předvedou a naučí s touto technikou pracovat a udržovat ji.
  • Soukromníci – ti mají široký záběr prací a patří k nim i práce na zahradě i zahradní technika.
  • Strojírenské firmy, technické služby – mohou být dobrou alternativou, ovšem ne všechny mohou poradenství a montáž poskytovat.
  • Sousedská výpomoc – je často nejdostupnější službou, kdy někdo umí to, jiný zas ono, platí se protislužbou.
  • Hodinový manžel – má široké spektrum poskytovaných služeb a ve velké míře je to nejen výpomoc v domácnosti, ale i stavební práce nebo práce na zahradě včetně techniky k ní.
  • Úklidové firmy poskytující pomoc v domácnosti – často nabízejí i něco prací na zahradě a nejrůznější montáž a pomoc s údržbou zahradního náčiní.

Na kolik to přijde?

Služby tohoto typu jsou většinou za smluvní ceny, nebo v případě sousedské výpomoci za protislužbu. Bývají regionálně mírně odlišné a také se odvíjí od složitosti nářadí, přístroje, vzdálenosti, dojezdu. Důležitá je i doba (dopoledne, odpoledne, večer, víkend), na kterou si ji sjednáte. Některé firmy poskytují služby v jakémkoli čase a bez vlivu na cenu, jiné vyžadují příplatky. Jinde naopak služba je nabízena právě v těchto hodinách, kdy zákazník již nepracuje. Jediné řešení je dobře hledat a případně porovnat ceny, nabídku i časy u více firem, než si zvolíte tu svoji.

Zdroj foto: www.flickr.com

Tagy: péče o zahradu